Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tym grozi praca przy biurka. Zobacz - jakie mogą być konsekwencje pracy siedzącej

Kamila Pochowska
Kamila Pochowska
Garbienie się i pochylanie do przodu przez kilka godzin, może prowadzić do duszności i bólu w klatce piersiowej. Siedząc także wywieramy nacisk na narządy jamy brzusznej, co wiąże się z możliwością wystąpienia zaparć i problemów trawiennych.
Garbienie się i pochylanie do przodu przez kilka godzin, może prowadzić do duszności i bólu w klatce piersiowej. Siedząc także wywieramy nacisk na narządy jamy brzusznej, co wiąże się z możliwością wystąpienia zaparć i problemów trawiennych. Archiwum PPG
Praca przy biurku może nieść za sobą wiele niebezpiecznych konsekwencji dla naszego zdrowia. Choroby oczu, kręgosłupa, zwyrodnienia, czy otyłość to tylko niektóre z nich. Zobaczcie, jakie mogą być konsekwencje pracy siedzącej.

Przed komputerem spędzamy bardzo dużą ilość czasu, nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Jak wskazują eksperci, pozycja siedząca jest najgorszą pozycją dla kręgosłupa.

Schorzenia związane z kręgosłupem mogą być spowodowane źle dostosowanym stanowiskiem pracy. W tym przypadku kluczowe jest krzesło, na którym pracujemy. Długotrwała praca przy biurku może prowadzić do uczucia bólu w okolicach kręgosłupa, skrzywienia kręgosłupa oraz dyskopatii. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w nakładkę na krzesło biurowe, która znacznie odciąży kręgosłup w odcinku lędźwiowym.

Takie mogą być konsekwencje pracy siedzącej - lista

Garbienie się i pochylanie do przodu przez kilka godzin, może prowadzić do duszności i bólu w klatce piersiowej. Siedząc także wywieramy nacisk na narządy jamy brzusznej, co wiąże się z możliwością wystąpienia zaparć i problemów trawiennych. Jakie jeszcze są konsekwencje pracy siedzącej? Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

Siedzący tryb pracy zwiększa ryzyko zgonu aż o 60 %. Jak temu zapobiec, skoro używamy komputerów i laptopów do pracy i nauki? Według informacji dostępnych na stronie www.pacjent.gov.pl, wystarczy nabrać kilku drobnych nawyków.

Warto pamiętać również o robieniu przerw, a także sporcie. Pływanie, ćwiczenia na siłowni, taniec, zajęcia grupowe, czy inne rzeczy z pewnością pozwolą rozluźnić mięśnie spięte po całym dniu pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska