Udany start koszykarzy MChKK Chełmno

Koszykarze z Chełmna nowy sezon rozpoczeli od zwycięstwa
Koszykarze z Chełmna nowy sezon rozpoczeli od zwycięstwa Sławomir Wojciechowski
Trzecioligowcy zainaugurowali sezon 2016/17. Pewne zwycięstwo odniósł obrońca mistrzowskiego tytułu.

MEDOS MChKK Chełmno - NOVUM/ASTORIA BYDGOSZCZ 84:55
Kwarty: 14:13, 24:19, 23:10, 23:13.
MCHKK: H. Kruszczyński 24 (2), Belski 14, Łapiński 11, Schreiber 7, Kołodko 6, Gaszkowski 5 (1), Wardziński 5, Rudnik 4, Korzec 4, Brzóskowski 2, Dembek 2, M. Kruszczyński 0.

Mistrz odniósł wysokie zwycięstwo, choć zdecydowały o tym dopiero dwie ostatnie kwarty. Do przerwy podopieczni Mirosława Gajewskiego prowadzili jedynie 6 „oczkami” (38:32). W ekipie gospodarzy główne skrzypce grał Hubert Kruszczyński, który zdobył 24 pkt. W MChKK zadebiutowali środkowy Cezary Łapiński (Astoria Bydgoszcz, 11 pkt), Michał Schreiber (Stal Grudziądz, 7 pkt), Łukasz Wardziński (Astoria, 5 pkt).
W innym meczu: Inowrocławska Akademia Koszykówki - ŁKS Szkoła Gortata Łódź 99:76 ((25:15, 25:26, 28:24, 21:11). Spotkanie KSK Noteć II Inowrocław - AKM Włocławek przełożono.