Propozycja skierowana jest do osób, które chcą pracować z dziećmi w wieku od 0 do 15 lat.
- Innowacyjność kierunku pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią polega na zapewnieniu studentom możliwości zdobycia kompetencji niezbędnych w obszarze usług opiekuńczych, edukacyjnych czy profilaktycznych - mówi dr Sławomir Łaniecki, rzecznik uczelni. Zdobędą oni także kompetencje potrzebne do angażowania się w projekty społeczne i aktywność społecznych organizacji pozarządowych, co pozwoli dopasowywać się do zmieniających się potrzeb na rynku pracy.
- Większości zajęć na uczelni towarzyszyć będą zadania do zrealizowania podczas praktyki odbywanej przez 1-2 dni w każdym tygodniu roku akademickiego oraz w czasie praktyki wakacyjnej - wyjaśnia rzecznik. Podkreśla, że studenci będą mieli dużo ćwiczeń, zajęć laboratoryjnych, projektowych, warsztatowych.
Studia potrwają trzy lata, a absolwenci uzyskają tytuł licencjata. Będą mogli podjąć pracę jako wychowawcy - socjoterapeuci w placówkach wsparcia dziennego. Zostaną też m.in. przygotowani do pracy w roli nauczyciela - pedagoga w przedszkolach i szkołach czy też nauczyciela - wychowawcy w internatach.
Szczegóły na temat rekrutacji na ten kierunek można znaleźć na www.ukw.edu.pl. Tam też zamieszczone są informacje o trwającym naborze na studia.
