Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia!

Materiał promocyjny
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia! Jesteśmy największą uczelnią w Bydgoszczy, drugą w województwie kujawsko-pomorskim, która oferuje prawie 60 kierunków studiów. Od ponad 50 lat kształcimy studentki i studentów, udowadniając, że z tradycją znakomicie łączy się nowoczesność i innowacyjność. Nasza akademicka historia zrodziła się wraz z powołaniem do życia Wyższej Szkoły Nauczycielskiej (1969-1974), która została najpierw przekształcona w Wyższą Szkołę Pedagogiczną (1974-2000), następnie w Akademię Bydgoską (2000-2005), by finalnie w 2005 roku przyjąć zaszczytne miano Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Ponad 100 tysięcy absolwentów - tyle młodych osób, pełnych zapału i chęci do pracy, ukończyło naszą uczelnię, odbierając swój wymarzony dyplom. To dla nas najpiękniejszy rezultat, który uzyskaliśmy dzięki wieloletnim staraniom oraz ogromnym nakładom pracy.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia!

Pracujemy dla studentów i ze studentami - to hasło przyświeca codziennej pracy ponad 600 pracownikom naukowo-dydaktycznym UKW. Nasza kadra z roku na rok podnosi swoje kwalifikacje oraz uczestniczy w nowych projektach badawczych i szkoleniowych. To studenci są dla nas najważniejsi. Dbamy o to, by mogli oni w pełni korzystać z wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. Organizowane konferencje i sympozja naukowe, warsztaty, koła, dodatkowe konsultacje oraz ścisła współpraca w relacji student - wykładowca powodują, że praca wkładana w proces dydaktyczny przynosi rezultaty. Wielu zdolnych absolwentów kontynuuje naukę, pozostając na Uczelni jako doktoranci. To dowód na to, że zaszczepiona w młodych ludziach chęć do poszerzania wiedzy, procentuje na przyszłość.

Jest w czym wybierać!
Możemy pochwalić się bogatą ofertą edukacyjną, na którą składa się niespełna 60 kierunków studiów: licencjackich i inżynierskich (I stopnia), jednolitych studiów magisterskich, studiów magisterskich oraz uzupełniających (II stopnia). Zachęcamy również do kontynuowania nauki w Szkole Doktorskiej!
Uniwersytet prowadzi również prawie 25 kierunków studiów podyplomowych, poszerzających kwalifikacje i nadających nowe uprawnienia. Rokrocznie przybywa nam nowych kierunków, które tworzymy w odpowiedzi na zapotrzebowani rynku pracy. Co ważne, nasz rozwój doceniany jest przez Maturzystki i Maturzystów. Zaufanie, jakim nas obdarzają, widoczne jest podczas rekrutacji. W ostatnich latach nasza Uczelnia przyjmuje na pierwsze roczniki około 3 tysięcy studentów. Obecnie zaś studiuje u nas 8 tysięcy studentów.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia!

Pełna oferta edukacyjna znajduje się na stronie: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/

Nauka ponad wszystko!
UKW posiada 13 uprawnień do nadawania stopni naukowych. Pierwsze uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora uzyskaliśmy w połowie lat 80. (w 1986 r. w zakresie pedagogiki), a pełne prawa akademickie pod koniec następnego dziesięciolecia (1998 – uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie pedagogiki, w zakresie historii, w 2015 - językoznawstwa, 2017 - literaturoznawstwa, 2019 - nauk biologicznych). UKW ma uprawnienia do nadawania stopni doktora habilitowanego (w zakresie pedagogiki, historii i językoznawstwa) oraz doktora (w zakresie ekologii, literaturoznawstwa, językoznawstwa, pedagogiki, psychologii, historii, nauki o polityce, dyrygentury, biologii, mechaniki).

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia!


UKW stawia na rozwój!
Uczelnia coraz skuteczniej pozyskuje fundusze na doskonalenie swojego potencjału. W ostatnim czasie otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację kilku projektów m.in.: Stawiamy na rozwój UKW w kwocie prawie 11,7 mln zł, w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości na projekt: Nauki biologiczne podstawą intensywnego i zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego -11,6 mln zł, Nowoczesny Uniwersytet ponad 5 mln zł i 3,6 mln zł na projekt Uniwersytet Równych Szans. Dzięki funduszom rozwijana jest także oferta dla studentów i absolwentów, na projekt: Pedagogika resocjalizacyjna studia dualne dostaliśmy ponad 2,5 mln zł, ponad 1,6 mln zł na -Humanistykę Drugiej Generacji: badanie i projektowanie gier, ponad 2,8 mln zł wsparcia zyskali absolwenci w ramach projektu: Wykwalifikowani. Aktywni. Komunikatywni absolwenci UKW.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia!

Sukcesy, wsparcie oraz ciekawe inicjatywy. Nasi naukowcy są laureatami krajowych i zagranicznych konkursów. Swoimi wynikami badań dzielą się często podczas organizowanych na Uczelni konferencjach naukowych. Wydarzenia te przyciągają na uczelnię wybitnych badaczy z całego świata. Wielu specjalistów z UKW pełni zaszczytną role pełnomocników i doradców władz na szczeblu centralnym i samorządowym w wąsko wyspecjalizowanych dziedzinach nauki. Dzięki uzyskanym wymiernym efektom ciężkiej pracy, kadra naukowo-dydaktyczna udowadnia, że Uczelnia stanowi dla nich wyjątkowe miejsce do rozwoju.

Nagrody przyznawane przez międzynarodowe jury w zakresie innowacyjności podczas targów branżowych potwierdzają natomiast coraz większą dynamikę współpracy gospodarczej uczelni z otoczeniem. Nie zapominamy o popularyzacji nauki i osiągnięć naszych naukowców i studentów, chętnie dzielimy się wiedzą i pasją podczas przedsięwzięć takich jak: Noc Biologów, Dni Turystyki, Polskie Dni Nauki, Bydgoski Festiwal Nauki, Młodzi Odkrywcy, Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Europejska Noc Muzeów, konkursy czy liczne warsztaty.

Stanowimy całość! Wspieramy się, wsłuchujemy się nawzajem w swoje potrzeby, udzielamy rad – współpracujemy. Jako społeczność uniwersytecka tworzymy uczelnianą rodzinę. Bramy naszego Uniwersytetu są zaś stale otwarte na nowe rozwiązania. Wciąż dążymy do stworzenia najnowocześniejszych warunków do rozwoju. Dzięki UKW możemy spełniać swoje marzenia!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3