Urzędy pracy w naszym kraju utrzymują powiaty, gminy oraz ministerstwo. A środki na aktywizację zawodową oraz utrzymanie urzędów zależą od liczby bezrobotnych.
- Na koniec 2018 roku, bo danych za styczeń jeszcze nie mamy, w powiecie bydgoskim było 2370, w tym w największej gminie w powiecie - Koronowo - 655, a w gminie Solec 301 - mówi Tomasz Zawiszewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. To mniej jak rok wcześniej.
W mieście Koronowo bez pracy jest obecnie 280 osób, a na terenach wiejskich w tej gminie - 375. W mieście Solec Kujawski jest bezrobotnych 289, więcej niż w samym Koronowie, ale za to na terenach wiejskich gminy Solec tylko 12.
- Zwracam się z gorącą prośbą o zainteresowanie się ważnym problemem, jaki czeka bezrobotnych w gminie Koronowo - napisał do nas mieszkaniec tej gminy. PUP Bydgoszcz zamyka u nas swój oddział. Po tej decyzji potwierdzanie statusu bezrobotnego będzie wiązało się ponoszeniem kosztów dojazdu PKS oraz MZK. Wiele osób pochodzi z odległych o 50 km terenów wiejskich, będą więc musiały ponosić koszty dojazdu do Bydgoszczy...
Więcej wiadomości z Solca Kujawskiego i okolic na www.pomorska.pl/solec kujawski[/a]
- To prawda - mówi dyrektor Zawiszewski. - Ale to problem bezrobotnych z terenu całego powiatu, który składa się z ośmiu gmin. Ograniczając koszty z dniem 1 kwietnia likwidujemy filie nie tylko w Koronowie, także w Solcu.
PUP informuje, że w porozumieniu z władzami samorządowymi Koronowa chce uruchomić od 1 kwietnia Lokalny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny w Koronowie. Prawdopodobnie w siedzibie M-GOPS.
Flesz - bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć!