Uwaga! Za marzec w Inowrocławiu zapłacimy mniej za śmieci

  Uwaga! Za marzec w Inowrocławiu zapłacimy mniej za śmieci

  red

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Uwaga! Za marzec w Inowrocławiu zapłacimy mniej za śmieci

  ©archiwum

  Urząd Miejski w Inowrocławiu poinformował dziś rano, że w związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego za marzec zapłacimy mniej za śmieci.
  Uwaga! Za marzec w Inowrocławiu zapłacimy mniej za śmieci

  ©archiwum

  O sprawie szeroko pisaliśmy w artykułach:
  Pobierane w Inowrocławiu opłaty za śmieci niezgodne z prawem. Tak orzekł NSA
  i
  Inowrocławski ratusz w sprawie niezgodnych z prawem opłat za odpady komunalne

  Oto najnowszy komunikat ratusza:

  "W związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie unieważnienia uchwały nr XXXIII/383/2017 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 23 października 2017 r. zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości tej opłaty, Wydział Gospodarki Komunalnej Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia uprzejmie informuje właścicieli nieruchomości oraz zarządców i administratorów budynków wielolokalowych, iż opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi z terenu nieruchomości, na którym zamieszkują mieszkańcy za marzec 2019 roku należy uiścić zgodnie z uchwałą nr XXIX/420/2013 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 25 lutego 2013 r. w sprawie wyboru ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości tej opłaty, tj.:
   [*]- gospodarstwo jednoosobowe segregujące odpady 13,00 zł, [*]- gospodarstwo jednoosobowe niesegregujące odpadów 26,00 zł, [*]- gospodarstwo wieloosobowe segregujące odpady 26,00 zł, [*]- gospodarstwo wieloosobowe niesegregujące odpadów 52,00 zł".


  O godz. 13.20 komunikat został zaktualizowany. Dodano do niego akapit: "Uwaga. Uprzejmie wyjaśniamy, że stan ten dotyczy właścicieli i zarządców nieruchomości, dla których usługa za odbiór odpadów nie została jeszcze wykonana. Każdy przypadek, zgodnie z obowiązującym prawem, będzie rozpatrywany indywidualnie".

  Wyrok NSA zapadł 19 lutego 2019 roku.

  Przypomnijmy, że Przemysław Jessa na naszych łamach apelował do prezydenta Inowrocławia o "niezwłoczne rozpowszechnienie wśród mieszkańców informacji, że za luty i marzec winni uiścić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości wynikającej z pierwotnej uchwały z 2013 r., by nie powiększać nadpłat i bałaganu, który władze miasta zafundowały mieszkańcom poprzez podjęcie uchwały, która w sposób istotny naruszała obowiązujące prawo".

  Oczekiwał również, że miasto z urzędu zwróci mieszkańcom pieniądze, które "pobrało w nienależnej wysokości, a obywatele nie będą musieli dopominać się o swoje pieniądze czy dochodzić ich przed sądem".

  Przypomnijmy, że od kwietnia wchodzą nowe, dużo wyższe stawki. Więcej o tym w artykule: Uwaga! Podwyżki opłat za śmieci w Inowrocławiu


  Flash Info odcinek 5 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej