Będą tam dostępne druki. Ich wypełnienie nie jest skomplikowane- powinno zająć nie więcej niż kilka minut. Wniosek można także pobrać z oficjalnego portalu miasta: grudziadz.pl, z podstrony poświęconej polityce społecznej. Żeby wniosek został przyjęty, trzeba urzędnikom okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
Pierwsze karty? Być może pod koniec marca
- Liczę na to, że wyrabianie kart pójdzie sprawnie - mówi Marian Nyga, emeryt z osiedla Lotnisko.
Jest na to szansa? Wygląda na to, że tak. - Pierwsze karty trafią do mieszkańców Grudziądza prawdopodobnie pod koniec marca - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego. I dodaje, że karta wydawana będzie bezpłatnie i bezterminowo. Znajdą się na niej: imię, nazwisko i numer PESEL oraz numer karty.
Wcześniej ustalono, że wnioski o wydanie kart mogą składać grudziądzanie, którzy ukończyli 60. rok życia. W urzędzie miejskim wyliczono, że osób, które spełniają ten warunek jest w naszym mieście ok. 23 tysięcy.
Grudziądzka Rada Seniorów wybrała swoje szefostwo
Już oferują ulgi
Posiadacze Karty Seniora będą mogli korzystać z ulg i rabatów, zarówno w miejskich jednostkach, jak i prywatnych firmach. Do wczoraj na opublikowanej przez urzędników liście widniały 22 podmioty. Wśród nich są tylko dwa podległe samorządowi: Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku i muzeum.
- Na pewno również inne miejskie jednostki przystąpią to programu. Więcej również będzie podmiotów prywatnych - mówi Lidia Chmielewska, przewodnicząca Grudziądzkiej Rady Seniorów.
Wśród firm, które już zapewniają seniorom ulgi są, m.in. trzy kawiarnie, zakłady fryzjerskie i sklepy.
