- Z pracownikami PSZOK-u można kontaktować się telefonicznie pod nr 56/46 813 00 lub mailowo: [email protected] - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.
W PSZOK-u bezpłatnie przyjmowane są tylko te odpady, które zostały wytworzone w domach mieszkańców Grudziądza. Gdy zawieziemy do punktu takie śmieci, to musimy być przygotowani na to, że jego obsługa poprosi nas o podanie danych osobowych i pokazanie dokumentu potwierdzającego, że jesteśmy mieszkańcami Grudziądza.
Co można zawozić do PSZOK-u? Np. elektrośmieci, chemikalia, baterie, stare opony , meble czy gruz pochodzący z niewielkich remontów. Odpady pochodzenia przemysłowego nie są przyjmowane.
Jeden PSZOK, którego utworzenie zakładała tzw. ustawa śmieciowa, działa obok zajezdni autobusowej MZK przy ulicy Składowej (dostępny także dla mieszkańców gm. Grudziądz). O utworzenie drugiego wnioskowali niektórzy radni. Powód? Chcieli, aby mieszkańcy północnych części miasta nie musieli jeździć z odpadami aż na ulicę Składową.
- Uruchomienie PSZOK-u nie wiązało się z żadnymi dodatkowymi kosztami - mówi Bartosz Herzke, kierownik miejskiego Zakładu Przetwarzania Odpadów, który w Zakurzewie prowadzą Wodociągi.