https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Sępólnie ruszył nowy projekt socjalny

W Sępólnie ruszył nowy projekt socjalny, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z nadużywania komputera, internetu i telefonu u dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat uczęszczających do świetlicy terapeutycznej w Sępólnie.
W Sępólnie ruszył nowy projekt socjalny, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z nadużywania komputera, internetu i telefonu u dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat uczęszczających do świetlicy terapeutycznej w Sępólnie. Marcin Oliva Soto
W Sępólnie ruszył nowy projekt socjalny, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z nadużywania komputera, internetu i telefonu u dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat uczęszczających do świetlicy terapeutycznej w Sępólnie.

Świetlica terapeutyczna w Sępólnie realizuje projekt socjalny”Zresetuj się! Włącz się w real”. - Naszym celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z nadużywania komputera, internetu i telefonu - wyjaśnia koordynator projektu Mateusz Hoppe.

Dziś kolejne warsztaty

W ramach projektu odbyły się już warsztaty „Życie w matrixie”, podczas których młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, czy coś zagraża im podczas korzystania z internetu, komputera i telefonu. Dziś kolejne spotkanie. W Klubie Młodych Twórców przy ul. Szkolnej 8 w ramach warsztatów „Aktywni i kreatywni” będzie okazja... pożonglować i to podobno nie tylko szarymi komórkami. To spotkanie zaplanowano w godz. 16.30 - 18.

Kolejne spotkanie już za tydzień. 26 stycznia będzie okazja dowiedzieć się - podczas warsztatów „Włącz się w real” - jak poczuć się dobrze z sobą samym i w grupie. To spotkanie zaplanowano w świetlicy terapeutycznej przy ul. Baczyńskiego 2.

- W trakcie warsztatów młodzież pozna m. in. przyczyny uzależnień, jak i zagrożenia związane z niewłaściwego korzystania od telefonu, komputera i internetu. Omówione zostaną pozytywne i negatywne aspekty massmediów w edukacji i wychowaniu. Projekt zakłada również motywowanie młodzieży do kreatywnego i aktywnego spędzania czasu wolnego. W tym celu uczestnicy świetlicy terapeutycznej wezmą udział w warsztatach cyrkowych - wyjaśnia Mateusz Hoppe.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Pomoc dla rodziców

Z pomocy mogą skorzystać też rodzice. To poradnictwo telefoniczne, które udzielane jest w ramach tego projektu. Jak wyjaśnia Mateusz Hoppe, rodzice, którzy są zaniepokojeni, że ich dziecko spędza dużo czasu, korzystając z internetu, komputera lub telefonu, mogą się skontaktować. - Oferujemy wstępną diagnozę, konsultację oraz wskażemy, gdzie szukać specjalistycznej pomocy. Rodzicu, nie czekaj, aż będzie za późno - podkreśla Hoppe.

Dzwonić można pod numer tel. 570 678 926 (koszt połączenia z taryfą operatora). Porady udzielane są do końca stycznia w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 16 - 18.

Rodzice mogą zasięgać porad pod numerem telefonu 
570 678 926

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska