W sobotę Olimpia Grudziądz gości w Bydgoszczy. Warto taki mecz obejrzeć

Kolejne w tym sezonie derby wzywają piłkarzy i kibiców. W sobotę drużynę Olimpii czeka wizyta w Bydgoszczy. Zawisza myśli wyłącznie o rewanżu i komplecie punktów.

ZAWISZA U SIEBIE

Wygrane:10, remisy 3; bilans bramkowy: 27-3

Oba zespoły będą miały zaledwie dwa dni na zregenerowanie sił. W środę walczyły, z różnym skutkiem, o punkty.

Sekundy od punktu

Olimpia stoczyła twardy bój w Radzionkowie. Podopieczni Marcina Kaczmarka postawili się liderowi. Pierwszą połowę wygrali w pełni zasłużenie. Po przerwie zabrakło koncentracji i szczęścia. Zwycięski gol dla gospodarzy padł już w doliczonym czasie gry. Szkoda, bo punkt wywieziony z boiska "Cidrów“ miałby swoją wartość.

Teraz przyjdzie grudziadzanom poszukać korzystnego wyniku w Bydgoszczy. To sztuka nie lada, bo Zawisza na swoim boisku nie zwykł przegrywać. Piłkarze Kaczmarka muszą zagrać przynajmniej tak dobrze, jak jesienią u siebie, kiedy to z zaskoczenia już po 20 minutach prowadzili 2:0 (oba gole Przemka Suleja). Goście odpowiedzieli tylko bramką Bajery.

Można przypuszczać, że szkoleniowiec do tego spotkania desygnuje "żelazny“ skład. Mogą być najwyżej drobne korekty w ustawieniu wynikające z siły Zawiszy.

Cel jest jasny, cel się nie zmienił

WYJAZDYOLIMPII

Wygrane: 4, remisy 2 , porażki 6; bilans bramkowy: 13-20

Minęło pół roku od zakończenia rundy jesiennej, Zawisza tymczasem rozegrał ledwie cztery gry mistrzowskie. I właśnie brak spotkań o stawkę najbardziej doskwiera podopiecznym Mariusza Kurasa. Bo o tym, że drużyna jest żądna gry i rewanżu nikogo nie trzeba przekonywać.

Środowe spotkanie z Czarnymi pokazało, że największą siłą zawiszan jest gra w ofensywie. Pól wyjściowej jedenastki to zawodnicy lubiący grać "do przodu“, których piłka szuka w polu karnym. Dlatego, że Zawisza musi zdobywać bramki, wygrywać i gromadzić punkty potrzebne do awansu. Zawodnicy mają jasno wytyczony cel i tej wiosny on się nie zmieni.

Nie ma wątpliwości, że obaj trenerzy lubiący taktyczne łamigłówki przygotują dla swoich zespołów specjalną taktykę. Oby tylko derby drużyn z regionu nie okazały się przysłowiową partią szachów na murawie.

Jakiego poziomu sportowego spodziewacie się Państwo po derby Zawisza - Olimpia? Opowiedzcie nam o tym na naszym forum.

W piątek na www.Pomorska.pl znajdziesz wywiad w formie wideo z Mariuszem Kurasem, trenerem Zawiszy.