Projekt uchwały przedstawiła podczas sesji Rady Miasta Aleksandra Lubińska, dyrektor wydziału zdrowia i polityki zdrowotnej. Za poszerzeniem świadczeń zdrowotnych szpitala miejskiego o poradnię endokrynologiczną (zajmującą się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego, np. tarczycy, jajników) głosowało 27 radnych.
To bardzo dobra wiadomość dla placówki oraz jej pacjentów. - Jesteśmy największym szpitalem położniczym w regionie - mówi Krzysztof Tadrzak, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego. - Jak wiadomo, opieka nad kobietami w ciąży wiąże się z różnymi potrzebami. Niedawno otworzyliśmy w szpitalu poradnię diabetologiczną. Bardzo ważna i potrzebna jest również poradnia endokrynologiczna.
Jak podkreśla, zapewnienie świadczeń ednokrynologicznych w szpitalu wykluczy konieczność odsyłania pacjentek do innych placówek medycznych. - Panie otrzymają u nas kompleksową opiekę - tłumaczy Krzysztof Tadrzak. - Jest to bardzo wygodne rozwiązanie - dodaje.
Dokładny termin otwarcia poradni nie jest jeszcze znany, ponieważ wszelkie procedury związane z jej funkcjonowaniem zostaną dopiero uruchomione. - Myślę, że już w pierwszym kwartale przyszłego roku poradnia zacznie działać - spekuluje szef lecznicy.
W szpitalu miejskim powstanie poradnia endokrynologiczna
(mp)

Już wkrótce w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy uruchomiona zostanie poradnia endokrynologiczna - taką decyzję podjęli wczoraj jednogłośnie bydgoscy radni.
Podaj powód zgłoszenia
f
A co będzie z Bydgoskim Centrum Diabetologii i Endokrynologii? Zlikwidują? Czy będą utrzymywać obie przychodnie?