W tych firmach i na takich stanowiskach pracują więźniowie. Zobacz, gdzie są zatrudniani osadzeni z Bydgoszczy [lista]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Pracują w więziennej kuchni, warsztacie, magazynie, radiowęźle, oddziałach mieszkalnych. Są także zatrudniani przez kontrahentów zewnętrznych. Program "Praca dla Więźniów" realizowany jest między innymi w bydgoskim areszcie. W jakich miejscach są zatrudniani osadzeni? Na jakich stanowiskach pracują więźniowie? Zobacz >>>>>
Pracują w więziennej kuchni, warsztacie, magazynie, radiowęźle, oddziałach mieszkalnych. Są także zatrudniani przez kontrahentów zewnętrznych. Program "Praca dla Więźniów" realizowany jest między innymi w bydgoskim areszcie. W jakich miejscach są zatrudniani osadzeni? Na jakich stanowiskach pracują więźniowie? Zobacz >>>>>por. Agnieszka Dzimińska
Pracują w więziennej kuchni, warsztacie, magazynie, radiowęźle, oddziałach mieszkalnych. Są także zatrudniani przez kontrahentów zewnętrznych. Program "Praca dla Więźniów" realizowany jest między innymi w bydgoskim areszcie. W jakich miejscach są zatrudniani osadzeni? Na jakich stanowiskach pracują więźniowie? Zobacz!

Zatrudnienie osadzonych to jeden z wielu elementów w procesie resocjalizacji osadzonych.

- Skazani nie zawsze są zatrudniani zgodnie z posiadanym wykształceniem, czy zawodem, który wykonywali na wolności. Praca umożliwia pozyskanie środków finansowych na potrzeby własne oraz rodziny. Skazany, który otrzymuje wynagrodzenie za pracę, często wspiera finansowo swoją rodzinę, przesyłając im część zarobionych w jednostce penitencjarnej pieniędzy. W przypadku zobowiązań alimentacyjnych administracja jednostki dokonuje potrącenia posiadanych zobowiązań skazanego z zarobionych przez niego środków finansowych - wyjaśnia por. Agnieszka Dzimińska, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Praca pozwala na pokrycie kar pieniężnych, alimentów oraz innych zobowiązań często nałożonych przez sąd.

To Cię może też zainteresować

Nie tylko skazani mają profity z zatrudnienia, również kontrahenci bardzo chętnie zatrudniają osadzonych - nie muszą podpisywać indywidualnych umów z osadzonymi, a jedynie jedną - z dyrektorem jednostki penitencjarnej.

Ważnym aspektem zatrudnienia skazanych jest możliwość skorzystania z refundacji, czyli wypłaty ryczałtu z tytułu zwiększonych kosztów zatrudnienia osób pozbawionych wolności w wysokości 35 proc. wynagrodzeń przysługujących osobom pozbawionym wolności - mówi por. Agnieszka Dzimińska, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Korzyści z pracy osadzonych ma także Służba Więzienna.

- Z wynagrodzenia przysługującego skazanym potrącane jest 7 proc. na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości. Z tych środków Służba Więzienna organizuje i finansuje szkolenia kursowe podnoszące kompetencje społeczne osadzonych i przygotowujące ich do życia na wolności. Z funduszu finansowana jest również pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem - tłumaczy por. Agnieszka Dzimińska, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Nie wszyscy osadzeni mogą pracować poza murami zakładu, część z nich zatrudnia się wewnątrz jednostki. Pracę wykonują osadzeni pod ścisłym nadzorem dysponentów.

W jakich miejscach są zatrudniani osadzeni? Na jakich stanowiskach pracują więźniowie? Zobacz w poniższej galerii:

Czarnek zapowiada HIT!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie