https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Wakacyjny Dzieciniec" w gminie Gostycyn. Dzieci bawią się, rodzice spokojni

(jw)
Dzieci dobrze się bawiły
Dzieci dobrze się bawiły Archiwum GP
Przez dwa tygodnie dzieci miały zapewniona opiekę. Codziennie przychodziły do "Wakacyjnego Dziecińca" do szkoły. Na brak atrakcji nie mogły narzekać.

Kiedy rodzice pracowali w polu, maluchy były pod opieką. Zajęcia prowadzili instruktorzy z ośrodka kultury i biblioteki w Gostycynie oraz wolontariusze - studenci. Wszystko w ramach projektu pn. "Kolorowe Arkana", sfinansowanego przez województwo kwocie 3 tys.zł.

Zorganizowano dzieciom zajęcia, które poszerzyły ich wiedzę i rozwinęły zainteresowania. Było o znaczeniu kolorów, ich wpływie na nasze życie i samopoczucie.

Dzieci poszerzały wiedzę z geografii, historii, biologii, prawidłowego odżywiania i ekologii
Były też zajęcia integracyjne, ruchowe, plastyczne, fotograficzne, cyrkowe, kulinarne i muzyczne dotyczące wiedzy o Unii Europejskiej.

Wiadomości z Tucholi

- Codziennie graliśmy z dziećmi w zabawę z chustą Klanza, pojechaliśmy na wycieczkę do zoo do Gdańska oraz nad morze - informuje instruktorka z domu kultury, Katarzyna Glazik .
Dzieci zaangażowały się w robienie wystawy zdjęć "Kolorowa migawka", którą mogli obejrzeć rodzice. Puszczały też balony szczęścia.

Maluchy chętnie współpracowały, każdego dnia miały za zadanie ubrać się w jeden kolor. - Tłumaczyliśmy, jaką energią dysponują dane barwy. Wiadomość o tym, w jaki kolor powinny się ubrać, znajdowała w poczcie przygotowanej samodzielnie na zajęciach - opowiada Glazik.

Codziennie wszyscy uczestnicy otrzymywali poczęstunek oraz napoje zorganizowano przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Burchat" i współpracy GOK, biblioteki i Zespołu Szkół, rady sołeckiej oraz Caritasu parafii.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska