Wda Świecie lepsza w sparingu od Rol.Ko Konojady

Daniel Grzywaczewski (z lewej) i Łukasz Budziński stoczyli ze sobą w 1. połowie wiele pojedynków w środku pola Sławomir Wojciechowski
W pierwszym meczu kontrolnym w tym okresie przygotowawczym Wda Świecie rozgromiła Rol.Ko Konojady 7:1.

Wda Świecie - Rol.Ko Konojady

Wda Świecie - Rol.Ko Konojady 7:1 (1:0)
Bramki: Radosław Mik 2 (49, 53), Maciej Kot 2 (78, 85), Adrian Talaśka (19), Bartosz Czerwiński (57), Damian Szczukowski (71) oraz Patryk Chamski (89).
Wda - 1. połowa: Zapała - zawodnik testowany 1, Kocieniewski, Borowy, zawodnik testowany 2 - zawodnik testowany 3, Grzywaczewski - zawodnik testowany 4, Tofil, Kardas - Talaśka.
Wda - 2. połowa: Skowroński - Meyer, Szczukowski, Urbański, Fredyk - Witucki, Brzeziński - Chabowski, Czerwiński, Kot - Mik.
Rol.Ko: zawodnik testowany - Stankiewicz, Pa. Antosiewicz, Trojanowski, Pawłowski - J. Kaźmierczyk, Budziński - Skuza, Grudziński, Szpręglewski - Olszewski. W 2. połowie na zmiany weszli: Reise, Sarnowski, K. Łupiński, D. Łupiński, Szymborski, Chamski.

Trenerzy Wdy Krzysztof Jabłoński i Wojciech Sarnecki (asystent) wczoraj mieli do dyspozycji 22 piłkarzy, więc mogli wystawić dwie drużyny. W 1. połowie sprawdzani byli zawodnicy aspirujący do gry w III lidze, a wśród nich czterech testowiczów (nazwiska zostaną ujawnione po podpisaniu umów). Wyjątkiem w tej mieszance był tylko bramkarz Łukasz Zapała, który kilka razy musiał naprawiać błędy młodszych kolegów. Najczęściej zatrudniał go bardzo aktywny Waldemar Szpręglewski. Gola jednak zdobyli świecianie, a jego autorem był powracający z półrocznego wypożyczenia do Gromu Osie Adrian Talaśka.

Po przerwie w ekipie trzecioligowca zagrali rutyniarze plus dwóch juniorów. Wda uzyskała dużą przewagę, a końcowy wynik mógł być spokojnie dwucyfrowy. Świeckim kibicom z dobrej strony przypomniał się Radosław Mik (powrót z wypożyczenia z Pomorzanina Serock), który dość szybko strzelił dwa gole, oba z główki. Jego dorobek mógł być okazalszy. M.in. w 87. min. trafił w słupek. Na listę strzelców mogli się wpisać także Fabian Chabowski i Damian Meyer. Kilka sytuacji zmarnował też Maciej Kot. Goście w tej części gry rzadko zagrażali bramce Mateusza Skowrońskiego. Honorowe trafienie zaliczyli w samej końcówce meczu.

Grudziński w Konojadach

Rol.Ko Konojady przed drugim sezonem w V lidze szykuje też kilka transferów. Na razie nie ujawniono nazwiska testowanego bramkarza. Za to trener Łukasz Kaliszewski będzie mógł liczyć m.in. na Tomasza Grudzińskiego mającego za sobą kilka sezonów w IV lidze w barwach Gromu Osie i ostatnio Startu Warlubie. Poza w Rol.Ko grać mają też Patryk Chamski i Maciej Pawłowski ze Sparty Brodnica. W odwrotnym kierunku powędrowali Rafał Klonowski i Radosław Gajkowski.