Wda Świecie rozgromiła Spartę Brodnica. To ostatni sprawdzian przed grą o stawkę [zdjęcia]

Patryk Podolski sprawiał sporo problemów defensorom Sparty
Patryk Podolski sprawiał sporo problemów defensorom Sparty fot. Sławomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w sobotnim sparingu w Świeciu. Wda wygrała wysoko z wiceliderem IV ligi z Brodnicy. Sparta trzymała się tylko do przerwy.

Wda Świecie - Sparta Brodnica

WDA Świecie - SPARTA Brodnica 6:2 (1:1)
Bramki: Patryk Podolski 2 (40, 87), Igor Vons 2 (54, 55.), Grzegorz Brzeziński (47 - karny), Bartosz Wróbel (77) oraz Arkadiusz Kural (13), Mateusz Prylewski (85).
WDA: Skowroński (80. Semrau) - Czajkowski, Kocieniewski, Szczukowski, Kiełpiński - Igliński (46. Wróbel), Brzeziński - Lewandowski, Sobierajski, Vons - Podolski.

Dla obu ekip był to ostatni sprawdzian w zimowym okresie przygotowawczym. Wdę za tydzień czeka mecz pucharowy z Cuiavią Inowrocław. Z kolei Sparta odrobi ligowe zaległości z jesieni.

W 1. połowie mecz był wyrównany. W 13. min. goście wyprowadzili szybką kontrę. W sytuacji sam na sam z Mateuszem Skowrońskim znalazł się Adrian Kural, który okazji nie zmarnował. Sześć minut potem powinno być 1:1, ale Andrzej Schreiber skutecznie zatrzymał Patryka Podolskiego. Później dobrą okazję dla Wdy zmarnował Wojciech Lewandowski. Sparta nie dowiozła prowadzenia do przerwy. W 40. min. Patryk Podolski z bliska wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Lewandowskiego z prawej strony.

Szybkie trzy gole

Drugie 45 minut należało już do lidera III ligi. Trener Marek Końko zmienił ustawienie na bardziej ofensywne. I dość szybko przyniosło to efekt. W 55. min. było już 4:1 dla Wdy. Najpierw rzut karny wypracowany przez "Podola" na bramkę zamienił Grzegorz Brzeziński. Kolejne dwa gole strzelił ostatni nabytek świecian, grający ostatnio w Polonii Leszno, Igor Vons. To ten "testowany zawodnik", którego personalia przez ostatnie tygodnie ukrywali działacze Wdy.

Brodniczanie próbowali odpowiedzieć, ale w ich atakach najczęściej brakowało dokładnego ostatniego podania lub strzały były za słabe, by zaskoczyć Skowrońskiego. Dopiero w 85. min. przeprowadzili składną kontrę, którą skutecznie sfinalizował Mateusz Prylewski. Jednak był to gol na 5:2, bo wcześniej do siatki trafił Bartosz Wróbel. To kolejny junior Wdy, któremu szansę debiutu w pierwszej drużynie dał Marek Końko. Oprócz Wróbla w sobotę debiutował też Michał Igliński. Poza tym po raz kolejny swoje 10 minut w bramce miał Daniel Semrau.
Wda wicelidera IV ligi ostatecznie pokonała 6:2, a festiwal strzelecki zakończył Patryk Podolski. Przypomnijmy, że w piątek Wda zwyciężyła drugoligową Elanę Toruń 3:1. Zatem zakończenie okresu przygotowawczego w Świeciu napawa optymizmem przed spotkaniami o stawkę.