Wielki Głęboczek. Wielka ryba na haczyku. Mistrzostwa rejonu dla wędkarzy.

(ever)
Płotki, ukleje, leszcze i liny najczęściej połykały przynętę. W czasie zawodów spławikowych wędkarze złowili kilkanaście kilogramów ryb.

Miłośnicy moczenia kija, którzy stanęli do walki o tytuł spławiakowego mistrza rejonu brodnickiego, nie mogli narzekać. Pogoda dopisała, a na haczykach często pojawiały się ryby. Do zawodów zgłosiło się 25 zawodników. Wśród uczestników były także panie, miłośniczki wędkowania z Jabłonowa Pomorskiego. Nad brzegami jeziora Wielki Głęboczek zasiedli zawodnicy dwóch drużyn juniorów, reprezentujących koło "Wiarus" i miejskie oraz seniorzy z Jabłonowa, Grążaw, Pokrzydowa, "Polmo", Wiarusa i koła miejskiego z Brodnicy.
Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Brzozowska (3050 pkt.) przed Marzeną Jarzembską (2820 pkt.) i Edytą Krzepicką (985 pkt.). Wśród juniorów zwyciężyła drużyna z Wiarusa a drugie miejsce zajęła ekipa reprezentująca koło miejskie. Wśród juniorów indywidualnie zwyciężył Grzegorz Witkowski (3155 pkt.), przed Pawłem Chabowskim (2640) , obaj z koła Wiarus. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Patryk Żurański z koła miejskiego.
Wśród seniorów najlepszą okazała się drużyna z koła miejskiego w Brodnicy, przed ekipą z "Wiarusa" oraz drużyną "Polmo". Przemysław Dziak z "Wiarusa" złowił ponad 6,5 kg ryb i zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce zajął Jacek Gerka (6280), a trzeci był Stanisław Jonowski (4365), obaj z koła miejskiego, który wyprzedził o 45 pkt. czwartego zawodnika Wiesława Dembka z "Polmo".