Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wieści z branży rolnej: Grupa Azoty deklaruje neutralność klimatyczną, John Deere sprzeda więcej części

OPRAC.: AGW
Na zdjęciu: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego i Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Na zdjęciu: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego i Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. nadesłane/materiały prasowe
Firmy związane z rolnictwem prowadzą kolejne inwestycje, wprowadzają zmiany, łączą siły. Co dzieje się w branży? Zapraszamy na krótki przegląd doniesień.

Grupa Azoty S.A. deklaruje dążenie do osiągnięcia w roku 2050 neutralności klimatycznej

23 lutego 2021 r. przedstawiciele Małopolski oraz Grupy Azoty podpisali dokument, w którym firma produkująca nawozy deklaruje m.in. dążenie do osiągnięcia w roku 2050 neutralności klimatycznej w obrębie procesów produkcyjnych i działalności prowadzonej w Małopolsce.

Grupa Azoty S.A. i Województwo Małopolskie zamierzają ściśle współpracować na rzecz ochrony powietrza i klimatu. Porozumienie w sprawie wspólnych działań odbywa się w ramach projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii”, podpisali je Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego, Tomasz Urynowicz - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Tomasz Hinc - Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. i Grzegorz Kądzielawski - Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

To też może Cię zainteresować

- W Grupie Azoty intensywnie pracujemy nad technologiami, które pomogą w transformacji naszej działalności w kierunku Europejskiego Zielonego Ładu - zapewnia Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

- Jako największy producent wodoru w Polsce podejmujemy również działania zmierzające do wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, co ograniczy ślad węglowy oraz pozwoli otrzymywać zielony wodór i amoniak. Intensywnie pracujemy również nad tematami recyklingowymi oraz tworzywami biodegradowalnymi - mówi Grzegorz Kądzielawski.

John Deere i Kramp ogłosiły partnerstwo

Wkrótce części do maszyn innych marek będą dostępne u dealerów John Deere. - Naszym celem jest rozszerzenie obsługi posprzedażowej – części i usług dzięki szerokiej gamie części przeznaczonych dla klientów John Deere (części oryginalne, REMAN i autoryzowana alternatywa), ale również dla klientów flot mieszanych – wielomarkowych - zapowiada Mariusz Zieliński z John Deere Polska.

- Dzięki użyciu portalu ExtraParts klienci dealerów będą mieli dostęp do ponad 350 000 części przeznaczonych dla maszyn rolniczych marek innych niż John Deere z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, leśnej i ogrodniczej a także wyposażenia warsztatów - dodaje.

Nowa usługa ma skrócić proces sprzedaży, bo jednym z głównych założeń projektu jest dostarczanie części w ciągu 24 h od złożenia zamówienia.

Grupa Ciech inwestuje w nowe produkty

Firma chwali się swoimi rosnącymi udziałami w rynku. CIECH Sarzyna, jedna z kluczowych spółek Grupy CIECH, realizuje obecnie największy w historii firmy plan inwestycji w nowe produkty. W 2020 roku udziały CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin, w krajowym rynku wzrosły do 6,1 proc., z 4,8 proc. rok wcześniej.

Wartość sprzedaży spółki należącej do Grupy CIECH wzrosła na polskim rynku o ponad 30 proc. w ujęciu rocznym, a wielkość całego rynku środków ochrony roślin urosła drugi rok z rzędu i przekroczyła 2,7 mld zł.

To też może Cię zainteresować

- Rynek środków ochrony roślin odrodził się dzięki m.in. sprzyjającym warunkom pogodowym, ale my zebraliśmy także owoce naszej pracy wykonanej w ostatnich kwartałach, takiej jak usprawnienie procesów sprzedażowych czy zintensyfikowanie działań dotyczących rejestracji nowych produktów - mówi Wojciech Babski, szef biznesu Agro w Grupie CIECH.

- W 2021 rok wkroczyliśmy z pozytywnie zakończoną sprzedażą przedsezonową i ambitnymi celami rozwoju portfolio produktowego o innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnego rolnictwa.

Corteva Agriscience rozpoczęła współpracę z Dadelos Agrosolutions w zakresie produkcji biostymulatorów

Corteva Agriscience i Dadelos Agrosolutions, spółka należąca do grupy Ajinomoto, ogłosiły podpisanie umowy w zakresie opracowywania, badania i sprzedaży biostymulatorów dla rolników na całym świecie.

- Dzięki zawartej umowie będziemy oferować rolnikom środki biologiczne do ochrony upraw, w tym kompletną linię biostymulatorów, zapewniających przewidywalne rezultaty zastosowania w oparciu o wykazane w badaniach efekty - powiedział Rajan Gajaria, wiceprezes Corteva Agriscience. - Umowa z Dadelos Agrosolutions to kolejny krok Corteva pozwalający nam budować portfolio środków biologicznych dzięki współpracy z wiodącymi ekspertami w swoich dziedzinach.

- Technologie i rozwiązania dla upraw rolniczych, które tworzyliśmy przez ostatnie 24 lata, mają pomóc producentem rolnym i branży przetwórczej wytwarzać więcej żywności lepszej jakości, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko -komentował Norbert Pons, dyrektor generalny Dadelos Agrosolutions.

Inne doniesienia z informacji prasowych:

  • Claas zaprezentuje wkrótce nowe ciągniki serii CLAAS ARION 400 spełniające normy emisji spalin Stage V
  • Firma Corteva Agriscience rozpoczyna sprzedaż online topowych odmian kukurydzy Pioneer.
  • Nestlé planuje osiągnąć zerową emisję netto do 2050 roku, a ważnym punktem są działania w obszarze rolnictwa regeneracyjnego. W ciągu pięciu lat firma będzie w ten sposób pozyskiwać 20% kluczowych surowców, zaś do 2030 roku – połowę.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska