https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiosna rozdaje oferty pracy bezrobotnym mieszkańcom regionu

Mamy dobre wiadomości: maj jest drugim wiosennym miesiącem spadku liczby bezrobotnych mieszkańców Pomorza i Kujaw.

- Na razie dysponujemy tylko danymi szacunkowymi, ale wynika z nich, że bezrobocie w regionie spada - mówi optymistycznie Artur Janas, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

 

- W kwietniu mieliśmy ponad 124 tysiące osób bez stałej pracy, w maju już o 2,7 tysiąca mniej, czyli przeszło 121 tysięcy - dodaje Janas.

Twierdzi, że zawsze o tej porze roku przybywa ofert sezonowych, głównie w rolnictwie i branży budowlanej. Wiele osób jest też objętych programami rynku pracy.

Nie zmienia to jednak faktu, że na krajowej liście Kujawsko-Pomorskie jest na niechlubnym 3. miejscu pod względem liczby bezrobotnych. Bezrobocie wynosi u nas grubo ponad 14 proc., w kraju zaś 11 procent.

 

Mimo kryzysu są firmy, które zatrudniają pracowników, to m.in. Grupa Chemiczna Ciech.

- W nowym Zakładzie Gospodarki Popiołami, który powstanie w Janikowie zatrudnimy 15 osób - informuje Krzysztof Grad, rzecznik prasowy firmy Ciech.

UOKiK zgodził się na utworzenie przez firmy Lafarge Cement i GCh Ciech wspólnego Zakładu Gospodarki Popiołami, który zostanie wybudowany w Janikowie, obok istniejącego Zakładu Produkcyjnego Sody Polskiej Ciech.

Na tym nie koniec inwestycji w naszym regionie. 5 czerwca nastąpi otwarcie nowego zakładu firmy Euronit w Topoli koło Chojnic, znanego producenta dachówek. Nieoficjalnie jest już mowa o nowych miejscach pracy również w tym przedsiębiorstwie.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska