Do włamania doszło w noc z 27 na 28 marca 2024 roku. Sprawca z mieszkania w kamienicy w Inowrocławiu ukradł sprzęt, głównie AGD i RTV. Wartość zrabowanych przedmiotów to ponad 5 tys. zł.
Policjanci następnego dnia schwytali sprawcę. Co ważne, to ze skradzionego sprzętu korzystał w swoim mieszkaniu.
ZOBACZ TAKŻE
- Inowrocławscy kryminalni na podstawie zebranego materiału szybko ustalili sprawcę. Już następnego dnia udali się pod wytypowany adres, gdzie zatrzymali 38-latka. W mieszkaniu policjanci ujawnili skradziony sprzęt, który częściowo został „zainstalowany”. Całe skradzione mienie zostało odzyskane - informuje sierż. szt. Emil Gawroński z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.
Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do tego czynu. Kodeks karny za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę więzienia do 10 lat.
POLECAMY
