Choć wyniki tegorocznych matur poznamy dopiero pod koniec miesiąca, to działy rekrutacji włocławskich uczelni nie próżnują. Konsekwentnie przygotowują się do przyjęcia jak największej liczby studentów.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rekrutacja trwa od początku maja. - Zaczęliśmy od rejestracji internetowej - mówi Krystyna Niemczyk, rzecznik uczelni. - Chcieliśmy zrobić rozeznanie wśród naszych kandydatów. W ciągu siedmiu tygodni zarejestrowało się ponad sto osób. Właściwa rekrutacja w PWSZ ruszyła dopiero w miniony poniedziałek. Zgłaszają się już pierwsze osoby, które chciałyby tu studiować, jednak najwięcej kandydatów pojawi się po ogłoszeniu wyników matur.
W tym roku uczelnia proponuje nowe specjalności, m.in. zarządzanie finansami przedsiębiorstw, komunikację międzykulturową, język niemiecki w biznesie (nauka języka od podstaw) i administracja skarbowa.
Rekrutacja w WSHE rozpoczęła się również w maju. Uczelnia kusi kandydatów nowymi specjalnościami m.in. planowaniem przestrzennym, ekonomiką i organizacją turystyki, edukacją ekologiczną oraz pedagogiką wczesnoszkolną i przedszkolną. W przypadku tej ostatniej uczelnia chce, by studenci dzienni mogli studiować tu za darmo dzięki programom unijnym. Dokumenty zostały złożone do ministerstwa i przeszły pozytywną weryfikację formalną.
W planach jest uruchomienie kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne i fizjoterapia.
Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Informatyki oferuje studia inżynierskie na kierunku informatyka. Studenci po 4 semestrze wybierają jedną z czterech specjalności: inżynieria oprogramowania, systemy informatyczne w zarządzaniu, grafika komputerowa, teleinformatyka.
Wyższa Szkoła Techniki i Przedsiębiorczości prowadzi rekrutację na trzy kierunki: transport (spec. eksploatacja pojazdów i urządzeń transportowych, logistyka i technologia transportu, inżynieria ruchu) i budownictwo (konstrukcje budowlane i inżynierskie, technologia i organizacja budownictwa oraz drogi, ulice i lotniska), edukacja techniczno-informatyczna (zarządzanie procesami wytwarzania, systemy informacyjne w transporcie).
Przedstawiciele uczelni przekonują, że oferta dostosowana jest do potrzeb rynku pracy. A jaki kierunek cieszyć się będzie największym zainteresowaniem, zależeć będzie już od samych kandydatów.