Wojewódzkie Centrum Stomatologii już działa [zobacz zdjęcia]

  Wojewódzkie Centrum Stomatologii już działa [zobacz zdjęcia]

  (MJ)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Toruńskie Centrum Stmatologii należy do najnowocześniejszych w Polsce

  - Toruńskie Centrum Stmatologii należy do najnowocześniejszych w Polsce ©Lech Kamiński

  Wojewódzkie Centrum Stomatologii w <b><a href="http://kujawsko-pomorskie.regiopedia.pl/wiki/torun">Toruniu</a></b> już dziś ma przyjąć pierwszych pacjentów w nowej siedzibie. - Od teraz będzie można rozwiązać wszystkie problemy stomatologiczne w jednym miejscu - zapowiada dr Jerzy Jakubiak.
  - Toruńskie Centrum Stmatologii należy do najnowocześniejszych w Polsce

  - Toruńskie Centrum Stmatologii należy do najnowocześniejszych w Polsce ©Lech Kamiński


  Dla stomatologii w naszym województwie to prawdziwa rewolucja. - Nie wiem, czy nasze centrum jest najnowocześniejsze w Polsce, ale z pewnością należymy do ścisłej czołówki - mówi Andrzej Wiśnicki, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.


  Przeczytaj również: Toruń. Tu pacjenci mają lepszą opiekę niż w domu. Czy NFZ za nią zapłaci?

  Trwa przeprowadzka

  Placówka zostaje przeniesiona z zabytkowego budynku przy ul. Przedzamcze do skrzydła w szpitalu dziecięcym przy ul. Konstytucji 3 Maja.

  W ciągu kilkudziesięciu dni poradnie przy Przedzamczu mają zostać całkowicie wygaszone. - Przez miesiąc leczenie potrwa w obu miejscach - wyjaśnia Wiśnicki. - Chcieliśmy tak zorganizować przeprowadzkę, by mieszkańcy ani na chwilę nie zostali bez opieki.

  Wygraj dwupokojowe mieszkanie loterii "Pomorskiej"

  W nowym Centrum Stomatologii na pacjentów czeka kilkanaście gabinetów, m.in. stomatologii zachowawczej, ortodontycznej, protetyki, chirurgii szczękowo-twarzowej.

  Kobiety w ciąży oraz pacjenci z niepełnosprawnością będą mogli skorzystać ze specjalnych foteli dentystycznych, które znacznie podniosą komfort leczenia. - Ważnym osiągnięciem jest także gabinet do zabiegów w znieczuleniu ogólnym dla pacjentów "specjalnej troski" (np. z wirusem HIV lub gruźlicą - przyp. red.) - mówi dr Jerzy Jakubiak, koordynator stomatologii WSZ.

  Fotel w kształcie dinozaura

  Oprócz poradni, w kompleksie na Skarpie znalazła się nowoczesna diagnostyka - laboratoria, pracownia RTG, a także nowoczesny tomograf wiązki stożkowej, jeden z niewielu w Polsce.
  Stomatologia dziecięca została natomiast urządzona w taki sposób, aby wizyta u dentysty żadnemu maluchowi nie kojarzyła się źle.

  W poczekalni znajdują się kolorowe krzesła i stoliki, wkrótce pojawią się gry planszowe oraz telewizor - wszystko po to, by umilić czas przed wizytą. A w gabinecie? Prawdziwa atrakcja - fotel dentystyczny w kształcie dinozaura!

  Ponieważ Centrum Stomatologii ma ambicje, by stać się także ośrodkiem szkoleniowym, obraz z każdego stanowiska dentystycznego będzie mógł być na żywo transmitowany do sali konferencyjnej.
  - Możliwa jest również opieka całodobowa, pod warunkiem pozyskania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - zapowiada Wiśni-cki.
  Inwestycja kosztowała 12 mln zł.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018