Wyniki 11. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej - grupa II [21/22 października 2017]

Marcin Gołembiewski
Wojciech Alabrudziński
Na cztery kolejki przed końcem rundy ukształtowała się wyraźna czołówka.

Lider, gniewkowska Unia, pokonał solidne LTP Lubanie. To w dużej mierze zasługa skutecznie grającego Mikołaja Ciejka. Goście do końca walczyli o zmianę rezultatu, jednak skończyło się na honorowym trafieniu w ostatniej minucie. Nadal bez przegranej jest radziejowski Start choć bezbramkowy remis z Gopłem Kruszwica potraktować można jako stratę dwóch punktów i pozycji wicelidera.

Wygrała Włocłavia, a kolejne dwa trafienia zaliczył Piotr Gląba, który w dorobkiem 20 goli znacznie wyprzedza konkurentów. Niespodzianką jest remis Łokietka Brześć bowiem goście (w 88. minucie) prowadzili 2:0. Minimalne różnice to zapowiedź emocji bowiem w kolejnej rundzie dojdzie do bezpośrednich pojedynków najlepszych ekip.

Emocjonujący był mecz w Złotnikach. Piast udowodnił, że nie rezygnuje z walki o utrzymanie. Pierwszą bramkę zdobył w 15 sekundzie (rekord sezonu). Nie zrezygnował gdy od 39. minuty grał w podwójnym osłabieniu. Po przerwie odzyskał prowadzenie, a goście wyrównali na początku