Wysokie zwycięstwo Kadus w Kobylnicy, wygrana AZS VIII LO Toruń

Redakcja
Wysokie zwycięstwo w Kobylnicy na inaugurację rozgrywek w grupie D I ligi zespół bydgoskiego Kadus zawdzięcza nie doświadczonym zawodniczkom, ale młodzieży. Pierwszą wygraną zanotowały także rezerwy toruńskiej Nova Trading.
HIT - KADUS 66:96 (16:21, 15:23, 13:30, 22:22)
KADUS: Nieznalska 24, Myśków 11 (1), Żołądkiewicz 8, Kostencka 5 (1), Jaworska 0 oraz Kaja 19 (5), Gabrych 14, Płóciennik 8, Kędzia 7, Zapęcka 0.

Już przed sezonem trener Kadus Czesław Woźniak mówił, że młodzież czyni stałe postępy, a doświadczone w ligowych bojach zawodniczki wcale nie mogą być pewne miejsca w wyjściowym składzie. Już pierwszy mecz - w Kobylnicy z Hitem - potwierdził opinię szkoleniowca. Gabrych, Kaja, Myśków, Płóciennik i Kędzia zdobyły gros punktów, gdy one były na boisku gra zespołu była bardziej uporządkowana.

Początek 1. kwarty był wyrównany, bo zespół gości grał stremowany, nie kleiła się gra w obronie. - Rywalki, które nie dysponują jakimiś szczególnymi warunkami fizycznymi, dużo grały jeden na jeden i to nam sprawiało kłopoty. Z czasem jednak zaczęliśmy wykorzystywać przewagę pod koszem i przy dobrej zbiórce raz za razem szły kontry. Dystans rósł, z nim spokój w poczynaniach mojej drużyny.

Popisowa była zwłaszcza 3. kwarta, w której Kadus zdobył aż 30 "oczek". Szalała Kaja, która trafiła w sumie pięć razy z dystansu, świetnie wspomagała ją na skrzydłach Myśków, a na obwodzie Gabrych. Przy tym bardzo równo grała Nieznalska, otrzymująca wsparcie pod koszem od młodej Kędzi, która początkowo stremowana, z czasem coraz pewniej sobie poczynała (8 zbiórek).

W ostatniej kwarcie przewaga urosła do 95:59. - Na minutę przed końcem wziąłem czas i wpuściłem doświadczoną piątkę, nakazując przerywać akcje i spróbować zdobyć setny punkt. Tymczasem moje podpieczne zupełnie się pogubiły, tracąc 7 punktów! To mnie martwi, ale wiem, że nad kilkoma sprawami musimy jeszcze popracować. Bo mogą być mecze, w których od ostatnich akcji zależeć będą losy zwycięstwa - tłumaczy Czesław Woźniak.

W środę o 18.30 w pubie Fair Play w "Łuczniczce" odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu, a w sobotę o 18.30 w hali Chemika na Glinkach Kadus podejmie Kotwicę Kołobrzeg w ramach 3. kolejki.

AZS VIII LO - AZS 65:57 (18:10, 15:13, 12:10, 20:24)
AZS VIII LO: Milewicz 25, Grabowska 17 (1), Gołumbiewska 6 (1), Hołownia 5, Zielińska 4 oraz Czuk 5, Tlałka 3, Olszewska, Matuszewska i Dobrzelecka 0.

Torunianki nie miały większych problemów z pokonanie AZS Uniwersytet Gdański. Trener Grzegorz Sowiński w pierwszej piątce wystawił koszykarki ze składu ekstraligowego Nova Trading. Nie do zatrzymania była zwłaszcza środkowa Katarzyna Milewicz. Swoje pierwsze punkty w lidze zdobyły Katarzyna Czuk i Agata Tlałka.

Wyniki - 1. kolejka : Hit Kobylnica - Kotwica Kołobrzeg 74:78, mecz Kadus - AZSzostał przełożony, AZS UG Gdańsk - pauza; 2. kolejka: Kotwica - pauza.
   1. Kadus Bydgoszcz      1   2   96:66
2. AZS VIII LO Toruń 1 2 65:57
3. Kotwica Kołobrzeg 1 2 78:74
4. Hit Kobylnica 2 2 140:174
5. AZS UG Gdańsk 2 1 57:65