Do tytułu „Cuda Polski 2023” nominowano 48 interesujących turystycznie miejsc, w tym aż trzy z naszego województwa. Na liście znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, ogrody, a nawet całe dzielnice. Celem konkursu ma być promocja miejsc o walorach których turyści wiedzą jeszcze zbyt mało.
Wyspa Młyńska - perła Bydgoszczy
- Nominowani z naszego regionu są już perłami na turystycznej mapie województwa kujawsko-pomorskiego. W oparciu o środki unijne konsekwentnie realizujemy projekty mające na celu przywrócenie tym miejscom blasku. Efekty widać gołym okiem – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki. Kujawsko-Pomorski Park Etnograficzny w Kłóbce i Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce są instytucjami prowadzonymi przez samorząd województwa, natomiast cud bydgoski, Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej, są w dyspozycji samorządu Bydgoszczy.
To też może Cię zainteresować
Nic dziwnego, że za tą właśnie kandydaturą optujemy w Bydgoszczy i do głosowania na nią zachęcamy najbardziej, zrobić to można do 16 lipca (szczegóły głosowania TUTAJ) - wygrać może bowiem tylko jeden obiekt w województwie.
Tam, gdzie Bydgoszcz ma swoją Wenecję
- Wyspa Młyńska z Młynami Rothera to enklawa zieleni w samym centrum miasta to jedno z najbardziej urzekających miejsc w Polsce. Przypomina młyńskie tradycje i dawną historię Mennicy Królewskiej. Znad wartko płynącej Młynówki wyrastają XIX-wieczne zabudowania, zwane Wenecją Bydgoską - głosi rekomendacja na stronie prestiżowego podróżniczego magazynu.
Szesnaście nowych „Cudów Polski 2023” poznamy już 24 lipca. Wyniki zostaną opublikowane na portalu national-geographic.pl, a informacje o laureatach znajdziemy na łamach prasowego wydania jesiennego „Travelera”.
Zobacz wideo: Trasa ekstremalna w Exploseum
