Wysokość progów zwalniających na Bydgoskiej były przyczynkiem do dyskusji od chwili oddania wyremontowanej ulicy do użytku. Kierowcy alarmowali, że auta szorują podwoziem o wyniesienia, a ich pokonywanie wiąże się z dużym dyskomfortem dla pasażerów i kierowców. "Zdania w kwestii progów zwalniających są podzielone, rozumiemy że każdy ma prawo do własnej oceny. Sami jeździmy tą ulicą. Wielu za Was uważa, że progi są zbyt dużą przeszkodą, szkodzącą zawieszeniu i komfortowi jazdy. Stowarzyszenie MSF nie było projektantem ulicy, która w naszej ocenie jest dobrze wykonaną inwestycją" - informowało Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu 26 sierpnia na swoim profilu facebookowym. Kilka dni później jednak wystąpiono z prośbą do ZDMiKP o obniżenie progów. 3 września zapadła decyzja o przeprowadzeniu prac.
Progi na Bydgoskiej do korekty. Kiedy prace?
O planowanych pracach informuje Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu: "Wykonawca poprawi wszystkie progi na ul. Bydgoskiej do wysokości 7,5 cm. Dwa zrobi 7.09 ( sobota) , kolejne dwa 14.09 (sobota). Progi będą sezonowane około 7 dni po ich korekcie. Połówkowe zwężenie jezdni sprawi utrudnienia na Bydgoskiej pomiędzy 7.09-21.09.2019. Problem przekraczanej prędkości przez autobusy komunikacji miejskiej został zgłoszony do dyrekcji. Przypominamy że dozwolona prędkość na ul. Bydgoskiej to 30 km/h".
Bydgoska w Starym Fordonie otwarta (jeszcze nie dla ruchu) w...
Na Bydgoskiej samochody szorują podwoziem po progach
Zastrzeżenia co do wysokości progów zgłaszali nie tylko kierowcy pojazdów komunikacji, miejskiej, ale również zmotoryzowani bydgoszczanie.
- Pojechałem dziś specjalnie tamtędy, przetarłem podwoziem biorąc próg dokładnie „środkiem”. Nie oceniam czy dokumentacja była zła czy jaki powód... ale są albo zbyt wysokie albo źle wyprofilowane - pisze na Facebooku pan Paweł.
- Bez komentarza ostatnio prawie straciłam samochód na tych progach - informuje pani Sara.
Podobnych opinii było dużo więcej...
Coś z nimi jest nie tak... Progi mają zwalniać, a nie uszkadzać auta.
Bydgoska po rewitalizacji. Co się zmieniło?
Zgodnie z projektem, na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożono nawierzchnię asfaltową. - Takie rozwiązanie ograniczy hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Część nich równolegle z pracami drogowymi była również remontowana. Na chodnikach, w oparciu o standardy wypracowane ze stowarzyszeniami reprezentującymi pieszych, zastosowaliśmy duże płyty betonowe. Część chodników jest oddzielona od jezdni pasem zieleni z nowymi nasadzeniami krzewów - przypominają urzędnicy ratusza. - Wszystkie rozwiązania na ul. Bydgoskiej zostały skonsultowane między innymi ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Starego Fordonu. Dzięki przebudowie kanalizacji deszczowej poprawiło się również odwodnienie.
Zobacz również:
Wiecie, że Fordon to nie tylko bydgoskie osiedle? Co oznacza...
Co zmieniło się na Bydgoskiej po rewitalizacji?: