Zapaśnicy „Gryfa” Wojnowo startowali w Olsztynie i Krotoszynie

Adam Lewandowski
W Olsztynie 11-osobowa ekipa „Gryfa” zajęła drużynowo 3. lokatę.
W Olsztynie 11-osobowa ekipa „Gryfa” zajęła drużynowo 3. lokatę. nadesłane
W Olsztynie i Krotoszynie startowali zapaśnicy z GLKS „Gryf” Wojnowo. Tradycyjnie przywieźli z tych imprez worek medali i wysokich miejsc.

Jedenastoosobowa drużyna młodych zapaśników „Gryfa’’ z powodzeniem uczestniczyła w 46. międzynarodowym turnieju „O Puchar Warmii i Mazur”. To najstarszy w Polsce turniej skierowany do najmłodszych adeptów (12-14 lat), w którym wystąpiło 250 zawodników z całej Polski oraz goście z zagranicy: Litwy, Rosji i Białorusi.

Po całodniowych eliminacjach okazało się, że troje zapaśników z Wojnowa wywalczyło udział w walkach finałowych: Marika Trela i Filip Klatecki, wychowankowie trenera Jakuba Janiszewskiego oraz Zuzanna Draus, wychowanka trenerki Woropaj-Janczak.
Wyzwaniu podołała jedynie Marika. W pojedynku o złoty medal wykonała trzykrotnie akcje wysoko punktowane, nie dając żadnych szans swojej przeciwniczce i tym samym zdobyła złoty medal. Kinga, która wygrała już kilka tego typu turniejów, tym razem zdobyła brąz (kat. 57 kg). Pozostali walczyli na miarę swoich możliwości. Podczas ceremonii dekoracji okazało się że Marika Trela (kat. 48 kg) została wybrana przez organizatorów najlepszą zawodniczką całej imprezy. Zespół z Wojnowa stanął na 3. stopniu podium w klasyfikacji drużynowej zarówno dziewczyn jak i chłopców.

Pozostałe wyniki:

2. Zuzanna Draus (34 kg), 2. Filip Klatecki (42 kg), 3. Alicja Gotowska (37 kg), 3. Andrzej Górecki (35 kg), 3. Filip Cholewczyński (66 kg), 3. Filip Kolasiński (73 kg), 3. Kacper Draus (35 kg), 12. Anna Nabiałkowska (48 kg), 8. Michał Jarzembski (53 kg).

Blisko 300 uczestników z 47 klubów z całej Polski walczyło o medale w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym młodzików (12-14 lat) w Krotoszynie. W gronie uczestników znalazła się 6-osobowa ekipa „Gryfa”, która przywiozła 3 medale. Kategorie 57 kg zdominowała Kinga Górecka, wygrywając 4 walki (wszystkie przed czasem). W finałowej pokonała Nicolę Wasilewską (Grunwald Poznań). Blisko finału była Marika Trela (48 kg), która przegrała nieznacznie na punkty walkę o wejście do finału. W potyczce o brąz pokonała zdecydowanie Katarzynę Ko-sińską (AKS Białogard). W kat. 35 kg chłopców dzielnie poczynał sobie najlżejszy Andrzej Górecki. Z bilansem 3-1 zdobył brąz. Pozostali, debiutanci, zajęli miejsca: 13. Filip Klatecki (42 kg), 24. Kacper Wajer (59 kg), 8. Filip Kolasiński (73 kg). Dla tej grupy głównym celem są listopadowe MP. Górecka, Trela, Górecki, Kolasiński są uczniami ZS w Wojnowie, Klatecki - SP w Samsiecznie, a Wajer - SP 64 w Bydgoszczy.