Zawiadomienie do CBA i prokuratury w sprawie prezydenta...

  Zawiadomienie do CBA i prokuratury w sprawie prezydenta Torunia. Chodzi o wybór prezesa TIS

  jm

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Sławomir Mantzen poinformował dziś o złożeniu zawiadomień do CBA i prokuratury

  Sławomir Mantzen poinformował dziś o złożeniu zawiadomień do CBA i prokuratury ©Jacek Smarz

  Były kandydat na prezydenta Torunia, Sławomir Mentzen poinformował dziś, że zgłosi do CBA i prokuratury wniosek w sprawie podejrzenia o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Michała Zaleskiego. Chodzi o wybór Przemysława L. na prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej.
  Sławomir Mantzen poinformował dziś o złożeniu zawiadomień do CBA i prokuratury

  Sławomir Mantzen poinformował dziś o złożeniu zawiadomień do CBA i prokuratury ©Jacek Smarz

  Przypomnijmy, Przemysław L. został oskarżony o posłużenie się sfałszowanymi dokumentami z Polskiej Ligi Koszykówki w konkursie na stanowisko prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej, która zarządza Areną Toruń przy ul. Bema. Nie przyznaje się do winy. Do czasu ogłoszenia prawomocnego wyroku, Przemysław L. jest zawieszony w obowiązkach prezesa wspomnianej spółki miejskiej.

  Będzie most tymczasowy w Toruniu

  Sławomir Mantzen, który podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o złożeniu zawiadomień do CBA i prokuratury,
  dopatruje się przekroczenia uprawnień prezydenta Torunia w wyborze prezesa TIS.
  Powołując się na swoje źródła, Sławomir Mentzen twierdzi, że w drugim konkursie Michał Zaleski wpływał na Radę Nadzorczą Toruńskiej Infrastruktury Sportowej, by zmieniła swoją negatywną opinię w sprawie powołania Przemysława L. na prezesa. Podobno 29 grudnia 2017 roku Rada Nadzorcza głosowała za niepowołaniem Przemysława L. na prezesa (stosunkiem głosów 2:1 ), natomiast na kolejnym posiedzeniu, w którym miał uczestniczyć Michał Zaleski - 8 stycznia 2018 roku - głosami 3:0 poparto kandydaturę Przemysława L.

  „Na posiedzeniu Rady Nadzorczej TIS w dniu 29 grudnia 2017 roku na trzech członków Rady jeden poparł kandydaturę Lipki, ale dwie osoby wstrzymały się od głosu. W tym momencie, jak wynika z informacji przekazywanych przez osoby, których dane wskażę w załączniku, do procesu rekrutacyjnego włączył się Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Zażądał on ponownego głosowania nad kandydaturą Przemysława Lipki. Ponowne głosowanie odbyło się 8 stycznia 2018 roku na kolejnym zebraniu Rady Nadzorczej, podczas którego obecny był Michał Zaleski. Tym razem wszyscy członkowie Rady zagłosowali za Lipką, w wyniku czego został on Prezesem TIS.” - czytamy w sporządzonym przez Sławomira Mantzena zawiadomieniu.

  Do sprawy odniósł się toruński magistrat. Na swojej stronie internetowej zamieścił oświadczenie w sprawie Toruńskiej Infrastruktury Sportowej.

  „Wszystkie działania związane z funkcjonowaniem spółek w Gminie Miasta Toruń podejmowane są zgodnie z prawem i tak też było w przypadku wyboru prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej. Rada Nadzorcza podejmuje swoje decyzje samodzielnie w ramach swoich umocowań statutowych. Prezydent Miasta ma prawo uczestniczyć w posiedzeniach organów spółek, ponieważ reprezentuje zgromadzenie wspólników. Wobec złożonego doniesienia do prokuratury wszelkie wyjaśnienia oraz dodatkowe informacje będą składane na żądanie tej instytucji.” - czytamy w zamieszczonym oświadczeniu.


  Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach. Zobacz wideo!

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej