Zawisza Bydgoszcz rozgromił Okocimski KS Brzesko

(emka)
Zawisza Bydgoszcz rozbił w sobotę rywala z Brzeska.
Zawisza Bydgoszcz rozbił w sobotę rywala z Brzeska. Fot. Mateusz Bosiacki
Bydgoscy piłkarze wreszcie wygrali oficjalny mecz na własnym boisku. W sobotni wieczór Zawisza rozbił 4:0 beniaminka z Brzeska i nadal jest na drugim miejscu w tabeli.
Zawisza Bydgoszcz - Okocimski KS Brzesko

W dotychczasowych oficjalnych meczach sezonu 2012/13 piłkarze Zawiszy zdecydowanie lepiej spisywali się na wyjazdach. Najpierw w spotkaniu Pucharu Polski pokonali 5:0 Sokoła Aleksandrów Łódzki, a w lidze wygrali 5:0 z Sandecją i 2:1 z Miedzią. Z kolei u siebie bydgoszczanie ulegli 0:2 Cracovii (Puchar Polski) i zremisowali 0:0 z GKS Tychy. Kibice zawiszan liczyli więc, że w meczu z Okocimskim ich ulubieńcy po raz pierwszy zdobędą komplet punktów na własnym boisku.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

I nie zawiedli się. Zawisza bez problemu rozbił beniaminka z Brzeska 4:0. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji od pierwszej minuty spotkania. Na gola kibice musieli jednak czekać aż do 38 minuty. Gospodarze przeprowadzili wówczas świetną akcję. Paweł Zawistowski podał do Piotra Petasza, ten znakomicie obsłużył Pawła Abbotta, który z kilku metrów nie dał szans Mieczkowskiemu.

Kolejne bramki dla zawiszan padły po zmianie stron. W 49. minucie Zawistowski dośrodkował z rzutu rożnego idealnie na głowę Bartosza Kopacza, a ten z kilku metrów nie dał szans Mieczkowskiemu. W 56. minucie było już 3:0. Zawisza przeprowadził kolejną świetną akcję. Jakub Wójcicki znakomicie podał do Adriana Błąda, a ten z kilku pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania ustalił w 64. minucie Abbott, który pewnie wykorzystał rzut karny. To był już czwarty gol w lidze strzelony przez nowego napastnika Zawiszy.

Zawisza Bydgoszcz -Okocimski KS Brzesko 4:0 (1:0)

ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Witan - Stefańczyk, Kopacz, Skrzyński, Petasz - Jankowski (63. Hermes), Zawistowski - Wójcicki (59. D. Mąka), Masłowski (67. Leśniewski), Błąd - Abbott.

Ławka rezerwowych: Norko, Hermes, Drygas, Leśniewski, D. Mąka, M. Mąka, Chałas.

Żółta kartka: Błąd

OKOCIMSKI (trener Krzysztof Łętocha): Mieczkowski - Wieczorek, Jacek, Urbański, Bella - Szałęga, Darmochwał (79. Darmochwał), Wojcieszyński (65. Baliga), Jeremienko, Litwiniuk (69. Pyciak) - Zaniewski.

Ławka rezerwowych: Kozioł, Baliga, Cegliński, Ogar, Pawłowicz, Pyciak.