Zawisza wreszcie wygrał na wyjeździe i jest w grze o awans!

(emka)
Od 19 listopada 2011 roku fani bydgoskiej drużyny czekali na zwycięstwo swoich ulubieńców na boisku rywala. I wreszcie doczekali się! W sobotę "Zetka" wygrała 1:0 w Płocku z Wisłą.

Po piątkowym zwycięstwie Piasta i sobotnim triumfie Niecieczy, Zawisza - by wciąż myśleć o awansie do T-Mobile Ekstraklasy - nie mógł w Płocku stracić punktów. I podopieczni Jurija Szatałowa nie zawiedli i po raz pierwszy w 2012 roku zdobyli komplet punktów na boisku rywala. Wcześniej z czterech wyjazdów przywieźli zaledwie punkcik.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w 13 minucie. Błąd zdecydował się na strzał z 25 metrów. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Wisły, zmyliła Kamińskiego i wpada do siatki. Do końca pierwszej połowy bydgoszczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

Po zmianie stron do głosu Wisła, lecz jej piłkarze nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony Zawiszy. Bardzo pewnie - szczególnie na przedpolu - grał Witan, który wyłapywał wszystkie dośrodkowania piłkarzy gości. Ostatnią okazję do wyrównania Wisła miała w 93 minucie, lecz na szczęście Petasz z rzutu wolnego z 17 metrów trafił w bydgoski mur.

Po sobotnim zwycięstwie w Płocku Zawisza awansował na czwarte miejsce w tabeli i do drugiego Piasta traci tylko 3 punkty. Bydgoszczanie wciąż są więc w grze o awans do T-Mobile Ekstraklasy.