Mieścić się tu będzie sala audytoryjna z dwiema kabinami do tłumaczenia symultanicznego. Będzie też pracownia magisterska i dydaktyczna, a w piwnicy zaplecze. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt i stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. - Teraz studenci nie mają pomieszczeń, a magistranci pracowni. Właśnie po to ma powstać pracowania dydaktyczna - mówi dr hab. prof. UKW Jan Grajewski, kierownik laboratorium.
- Nowy budynek ułatwi studentom realizację prac dyplomowych i częściowo rozwiąże problem lokalizacji Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska, a przede wszystkim umożliwi realizację prawdziwych szkoleń naukowych.
Budowa rozpoczęła się w październiku. Do tej pory postawiono już fundamenty, zbudowano parter i piwnicę. Na zakończenie pracy mają czas do końca roku.
Na realizację projektu uczelnia wyda ponad 2 mln 700 tys. zł, z czego prawie 75 proc. pochodzi ze środków unijnych.
Laboratorium Badawcze Mikotoksyn przy Zakładzie Fizjologii i Toksykologii UKW działa od 6 lat. Naukowcy badają tu między innymi skażenie żywności, pasz, ścian pomieszczeń oraz narządów wewnętrznych ludzi i zwierząt grzybami pleśniowymi i mikotoksynami. **
