Zespół prewencyjny będzie nadal prowadzić kontrole w...

  Zespół prewencyjny będzie nadal prowadzić kontrole w Grudziądzu [wideo]

  Zdjęcie autora materiału
  Jakub Keller

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kontrole zespołu prewencyjnego, to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy na linii policja-ratusz

  Kontrole zespołu prewencyjnego, to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy na linii policja-ratusz ©Jakub Keller

  Pracownicy MOPR-u wraz z policjantami będą nadal kontrolowali rodziny objęte wsparciem asystentów. - Te patrole mają zapobiec tragediom jak ta, w której życie straciło dziecko - mówi Maciej Glamowski, prezydent miasta.
  Kontrole zespołu prewencyjnego, to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy na linii policja-ratusz

  Kontrole zespołu prewencyjnego, to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy na linii policja-ratusz ©Jakub Keller

  Wspomniane patrole, to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy na linii policja-ratusz. Zadaniem „Zespołu prewencyjnego” jest monitorowanie sytuacji w domach, w których istnieje prawdopodobieństwo przemocy, zaniedbań opiekuńczo-wychowawczych oraz nadużywania alkoholu lub narkotyków.

  Odwiedzili 154 rodziny


  - Chcemy zapobiec tragediom, jak choćby ta z 2017 roku, w której życie straciło dziecko - tłumaczy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

  Przypomnijmy, że projekt „Zespół prewencyjny” powstał w lutym 2018 roku. - Do połowy grudnia przeprowadzono 288 wizyt u 154 rodzin - wylicza Jolanta Zarębska, dyrektor MOPR.

  Uniknąć dziecięcej krzywdy  Kontrole prowadzone są przez policjantów oraz pracowników MOPR, najczęściej w weekendowe popołudnia.

  - Różne rzeczy się o tej porze w domach dzieją. Należy się więc czasem zastanowić, czy dzieciom nie dzieje się krzywda - mówi Sylwester Lewandowski z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. - Aby solidnie monitorować sytuację, w której taka rodzina funkcjonuje, trzeba do jej domu wejść wieczorem i to najlepiej właśnie w weekend.

  Oprócz rodzin, u których występują zaniedbania lub zagrożenia spowodowane używkami, członkowie zespołu odwiedzają też osoby starsze chore lub niepełnosprawne, które wymagają wsparcia.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej