Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żnin. W piętnastą rocznicę śmierci wspominali Andrzeja Rosiaka [zdjęcia, wideo]

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
W hotelu Martina w Żninie odbyła się szczególna uroczystość. Wspomniano śp. Andrzeja Rosiaka - pisaliśmy na łamach "Pomorskiej" 25 września 2019 roku.Na wystawie pokazano pamiątki związane z miejscami, w których Andrzej Rosiak działał w ciągu swojej kariery zawodowej. Są więc pamiątki związane z zamkiem w Wenecji, tamtejszym wąskotorowym muzeum,  żnińską Sufraganią, dworcem kolejki wąskotorowej, Muzeum Ziemi Pałuckiej, a także z wydarzeniami: zawody motorowodne, zloty motocykli, wizyty w miejscach związanych z braćmi Śniadeckimi, takimi jak Wilno czy Jaszuny. Pokazano archiwalne fotografie  czy wycinki prasowe. Stefan Czarnecki jest świetnym kronikarzem. Zachował większość wycinków prasowych traktujących o byłym włodarzu. - Andrzej był naszym przyjacielem. To, co jest tutaj pokazane, to również nasze życie, bo myśmy mu towarzyszyli, pomagając mu w jego pasjach. Byliśmy tu z nim. Jesteśmy jego przyjaciółmi i każdy z nas potrafi znaleźć cząstkę siebie tutaj - powiedział Stefan Czarnecki, prezes ŻTK. W drugiej części spotkania nie zabrakło wspomnień o śp. Andrzeju Rosiaku. Przemawiali: Stefan Czarnecki, prof. Janusz Ostoja-Zagórski, Andrzej Bogdański, jego nauczycielka Zofia Krzyżaniak, wdowa po śp. Andrzeju Halina Rosiak-Kozłowska i były jego zastępca Jarosław Jaworski. Między wystąpieniami wszyscy wysłuchali wierszy odczytanych przez Katarzynę Rodziewicz. Jeden jej autorstwa, drugi napisany przez Barbarę Filipiak. Wstęp wygłosił Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury:
W hotelu Martina w Żninie odbyła się szczególna uroczystość. Wspomniano śp. Andrzeja Rosiaka - pisaliśmy na łamach "Pomorskiej" 25 września 2019 roku.Na wystawie pokazano pamiątki związane z miejscami, w których Andrzej Rosiak działał w ciągu swojej kariery zawodowej. Są więc pamiątki związane z zamkiem w Wenecji, tamtejszym wąskotorowym muzeum, żnińską Sufraganią, dworcem kolejki wąskotorowej, Muzeum Ziemi Pałuckiej, a także z wydarzeniami: zawody motorowodne, zloty motocykli, wizyty w miejscach związanych z braćmi Śniadeckimi, takimi jak Wilno czy Jaszuny. Pokazano archiwalne fotografie czy wycinki prasowe. Stefan Czarnecki jest świetnym kronikarzem. Zachował większość wycinków prasowych traktujących o byłym włodarzu. - Andrzej był naszym przyjacielem. To, co jest tutaj pokazane, to również nasze życie, bo myśmy mu towarzyszyli, pomagając mu w jego pasjach. Byliśmy tu z nim. Jesteśmy jego przyjaciółmi i każdy z nas potrafi znaleźć cząstkę siebie tutaj - powiedział Stefan Czarnecki, prezes ŻTK. W drugiej części spotkania nie zabrakło wspomnień o śp. Andrzeju Rosiaku. Przemawiali: Stefan Czarnecki, prof. Janusz Ostoja-Zagórski, Andrzej Bogdański, jego nauczycielka Zofia Krzyżaniak, wdowa po śp. Andrzeju Halina Rosiak-Kozłowska i były jego zastępca Jarosław Jaworski. Między wystąpieniami wszyscy wysłuchali wierszy odczytanych przez Katarzynę Rodziewicz. Jeden jej autorstwa, drugi napisany przez Barbarę Filipiak. Wstęp wygłosił Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury: Szymon Cieślak
W hotelu Martina w Żninie odbyła się szczególna uroczystość. Wspomniano śp. Andrzeja Rosiaka - pisaliśmy na łamach "Pomorskiej" 25 września 2019 roku.

Na wystawie pokazano pamiątki związane z miejscami, w których Andrzej Rosiak działał w ciągu swojej kariery zawodowej. Są więc pamiątki związane z zamkiem w Wenecji, tamtejszym wąskotorowym muzeum, żnińską Sufraganią, dworcem kolejki wąskotorowej, Muzeum Ziemi Pałuckiej, a także z wydarzeniami: zawody motorowodne, zloty motocykli, wizyty w miejscach związanych z braćmi Śniadeckimi, takimi jak Wilno czy Jaszuny. Pokazano archiwalne fotografie czy wycinki prasowe. Stefan Czarnecki jest świetnym kronikarzem.

Zachował większość wycinków prasowych traktujących o byłym włodarzu.

- Andrzej był naszym przyjacielem. To, co jest tutaj pokazane, to również nasze życie, bo myśmy mu towarzyszyli, pomagając mu w jego pasjach. Byliśmy tu z nim. Jesteśmy jego przyjaciółmi i każdy z nas potrafi znaleźć cząstkę siebie tutaj - powiedział Stefan Czarnecki, prezes ŻTK.

W drugiej części spotkania nie zabrakło wspomnień o śp. Andrzeju Rosiaku. Przemawiali: Stefan Czarnecki, prof. Janusz Ostoja-Zagórski, Andrzej Bogdański, jego nauczycielka Zofia Krzyżaniak, wdowa po śp. Andrzeju Halina Rosiak-Kozłowska i były jego zastępca Jarosław Jaworski. Między wystąpieniami wszyscy wysłuchali wierszy odczytanych przez Katarzynę Rodziewicz. Jeden jej autorstwa, drugi napisany przez Barbarę Filipiak.

[Powyższa treść jest kopią artykułu zamieszczonego w Gazecie Pomorskiej 25 września 2019 roku.]

Wstęp wygłosił Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska