Toruńscy hokeiści już po raz drugi w tym sezonie wywieźli komplet punktów z Sanoka. Fot. lech kamiński
Podpieczni Mariana Pysza i Andrzeja Masewicza po raz drugi w tym sezonie zwyciężyli w sanockiej Arenie.

Decydujące bramki zdobył Przemysław Bomastek.

KH Sanok - TKH
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Bramki: 0:1 - Vercik (7); 4/4, 1:1 - Milan - Mermer (48), 1:2 - Bomastek - Dołęga (55), 1:3 - Bomastek - Dołęga (59) TKH: Plaskiewicz - Dąbkowski, Buril; Bomastek, Mravec, Dołęga - Kubat, Cychowski; Vercik, Koszarek, Marmurowicz - Koseda, R. Fraszko; Jastrzębski, Dzięgiel, Wieczorek oraz Chyliński, Chrzanowski, M. Kuchnicki

Pierwsze fragmenty tego spotkania to badanie się obu drużyn nawzajem i ostrożna gra. Pomimo tego zawodnicy nie ustrzegli się przewinień. W 6. minucie na ławkę kar zostaje odesłany Bogusław Rąpała, czterdzieści sekund później do sąsiedniego boksu na odpoczynek za zahaczanie wjeżdża Michal Mravec.

Chwilę później jest już 1:0 dla Torunia. Rudolf Vercik przejał krążek w środku lodowiska i przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, umiejętnie zastawiając się ciałem, aż przedarł się pod bramkę Krzysztofa Zborowskiego. Pada strzał i sanocki golkiper musi po raz pierwszy w tym spotkaniu skapitulować. W 14. minucie dobrej okazji nie wykorzystuje Pavol Melichercik, kiedy na ławce kar przebywa Michał Wieczorek. Najlepszą okazję dla gospodarzy miał jednak Wojciech Milan, ale został sfaulowany przez Rafała Cychowskiego, który tym samym nie dopuścił do sytuacji sam na sam. W międzyczasie Tomasz Koszarek otrzymał dziesięć minut kary. - Nie usłyszał gwizdka i oddał strzał - mówi Andrzej Masewicz. - I za to dostał karę. W ogóle sędzia w tym spotkaniu nie był obiektywny. Nie widział wielu przewinień ze strony Sanoka - podcięcia, atakowanie z tyłu umykały jego uwadze. Dawno czegoś takiego nie widziałem.

Gwizdek, którego nie było słychać

W drugiej tercji podopieczni Josefa Contofalskyego osiągnęli dużą przewagę, ale zaporą nie do przejścia był Michał Plaskiewicz. - Bronił bardzo dobrze i został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu - przyznaje Masewicz. -

Szczególnie spisał się właśnie w drugiej odsłonie, kiedy sanoczanie oddali szesnaście strzałów i mogli naprawdę przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść, tym bardziej, że znowu cztery razy graliśmy w osłabieniu.
Plaskiewicz przepuścił krążek do siatki w 28. minucie po uderzeniu Lubomira Cabana, ale arbiter nie uznał tego trafienia, gdyż padło ono po gwizdku. Z drugiej strony swoich okazji nie wykorzystali Mravec, Koszarek i Arkadiusz Marmurowicz.

Przed ostatnią odsłoną torunianie mieli cały czas tylko jedną bramkę przewagi i dosyć szybko ją stracili. W 48.minucie Maciej Mermer obsłużył precyzyjnym podaniem Wojciecha Milana, który skutecznie wykończył akcję, objeżdżając jeszcze Rafała Cychowskiego. Ta akcja była wiatrem w żagle dla sanockiego zespołu, którzy rzucił się do ataków. Wtedy do akcji wkroczył Przemysław Bomastek. W 55. minucie przymierzył zza linii niebieskiej w długi róg bramki Zborowskiego, który wyraźnie spóźnił się z interwencją. - To była kopia uderzenia Bomastka z poprzedniego meczu w Sanoku - mówi Maciej Radwański, który to spotkanie obserwował z boksu. - Piekielnie mocny strzał, który ponownie dał prowadzenie TKH.

To nie był jednak koniec. Na niecałe dwie minuty przed końcem Bomastek wpisał się na listę strzelców po raz drugi, wykorzystując podanie Dołęgi, dla którego była to druga asysta w tym meczu. - Trudno się nie cieszyć z tego zwycięstwa, tym bardziej, że po przerwie ciężko zorganizować grę - dodaje na koniec drugi trener torunian. -
Czułem jednak, że rywale nas nie zatrzymają.

W innych meczach: Naprzód Janów - Unia Oświęcim 6:2 (3:1, 1:0, 2:1), Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:1, 0:0, 4:1), GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 5:1 (2:0, 2:1, 1:0), Polonia Bytom - Cracovia Kraków 1:4 (0:2, 1:0, 0:2

1. Cracovia 32 75 129:66
2. GKS 32 67 118:74
3. Zagłębie 32 59 117:90
4. Stoczniowiec 32 59 114:95
5. Podhale 32 52 131:104
6. TKH 32 50 112:101
7. Naprzód 32 48 107:116
8. KH Sanok 32 34 94:114