1. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej. BKS Bydgoszcz pierwszym liderem [podsumowanie, wyniki, wideo]

Jakub Stykowski
Marcin Gołembiewski
Jan Kołodziejski (nr 19) strzelił pierwszą bramkę w sezonie 2019.2020
Jan Kołodziejski (nr 19) strzelił pierwszą bramkę w sezonie 2019.2020 Paweł Czarniak
Inauguracja 4. ligi kujawsko-pomorskiej za nami. Mimo, iż szlagier z inauguracyjnej kolejki (derby Bydgoszczy) został przełożony, w pozostałych spotkaniach emocji nie brakowało.

Wideo. Flesz piłkarski po 1. kolejce 4. ligi

Była to bezkompromisowa kolejka. Nie zanotowano remisu, a aż pięć razy zwycięstwa odniosły zespoły gości. 5 ekip nie straciło gola. Czterech piłkarzy zanotowało dublety. Trzej beniaminkowie (czwarty meczu nie rozgrywał) ponieśli porażki przed własną publicznością.

Najwięcej bramek padło w Łochowie. Włocłavia wygrywała do przerwy 3:0. Sportis jednak nie rezygnował i po trzech rzutach rożnych doprowadził do wyrównania. Włocławian stać było jednak jeszcze na decydujący cios. Po zagraniu z rzutu wolnego Kamila Frąckowiaka, Piotr Szablewski przedłużył piłkę udem i zapewnił, pewne, jak się wydawało po pierwszych 45 minutach, trzy punkty gościom.

Zobaczcie bramki z tego meczu

W doliczonym czasie gry Lider Włocławek stracił bramkę z Kujawianką. Przez cały mecz na boisku trwała twarda derbowa walka. W niektórych momentach zbyt ostra. W 25 min. było blisko było nawet bijatyki.

- Lider, drużyna złożona z młodych piłkarzy, fajnie prezentujących się, dużo potrafiących, tym mnie zaskoczył. Od samego początku była nastawiona na grę ofensywną i agresywną. Przy młodzieży to się nie zdarza - powiedział Wiesław Borończyk, trener Kujawianki.

- Chcemy grać bardzo dynamicznie na boisku i może stąd wrażenie, że gdzieś u nas była agresja - odpowiedział na zarzuty Michał Baiński, szkoleniowiec Lidera. - W pierwszej połowie nam tego jednak zabrakło.

Trwa głosowanie...

Czy sędziowanie w Kujawsko-Pomorskiem stoi na dobrym poziomie?

W samej końcówce spotkania decydujące dwa, kolejny beniaminek ze Złotnik Kujawskich. Bramkarz Piasta Adam Owsianny obronił w 60 minucie rzut karny wykonywany przez Kamila Kalę. Wicemistrzowie z ubiegłego sezonu już w pierwszym kwadransie stracili gole i nie w kolejnych minutach nie potrafili odrobić strat.

Pierwszym liderem został BKS, który niespodziewanie rozbił Lecha Rypin.

- Po raz kolejny piłka pokazała, że nie jest sprawiedliwa - powiedział Krzysztof Bartnicki, wiceprezes Lecha. - Przez dwa pierwsze kwadranse przeważaliśmy, stwarzaliśmy sytuację, ale to rywal zdobył bramkę. Przed przerwą jeszcze podwyższył. Kiedy w 64 min. strzelec dwóch goli ukarany został czerwoną kartką ( konsekwencja dwóch żółtych) wydawało się, że wrócimy do meczu. Najpierw słupek uratował gospodarzy od straty gola, a chwilę później Radosław Lewandowski trafił w poprzeczkę. Zaryzykowaliśmy, znów mieliśmy inicjatywę, ale nadzialiśmy się na kontrę rywali. Na pewno nie tak miała wyglądać nasza inauguracja sezonu.

Wyniki, strzelcy

Lider Włocławek - Kujawianka Izbica Kujawska 1:2 (1:1), Bartosz Dyszy (21) - Jan Kołodziejski (10), Łukasz Pietrzak (90+3)
Budowlany KS Bydgoszcz - Lech Rypin 3:0 (2:0), Arkadiusz Woźniak 2 (35, 44), Piotr Siekirka (78)
Piast Złotniki Kujawskie - Notecianka Pakość 0:2 (0:0), Marcin Słowiński 2 (83, 85)
Orlęta Aleksandrów Kujawski - Pogoń Mogilno 0:2 (0:2), Patryk Perliński (8), Krzysztof Szal (13)
Unia Gniewkowo - Cuiavia Inowrocław 2:0 (1:0), Kamil Fajkowski (45), Michał Hałas (84)
KS Sportis Łochowo - Włocłavia Włocławek 3:4 (0:3), Robert Frasz 2 (69, głową 78), Stephanie Bombelenga (85) - Tomasz Szablewski (13), Paweł Behlke 2 (21, 43), Piotr Szablewski (88)
Legia Chełmża - Sparta Brodnica 0:2 (0:1), Krystian Janczak (37), Dawid Bocian (90+3)
Pomorzanin Toruń - Chełminianka Chełmno 2:1 (1:1), Łukasz Witucki (15), Ariel Jastrzembski (88) - Oskar Andrzejewski (40)

Mecz Chemik Moderator Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz przełożony na 11 września (g. 18)

Dla ścisłości.
Na początku lipca podaliśmy, że nowym pierwszym trenerem Lidera został Robert Szwarc. Miał zastąpić Michała Baińskiego. Taką informację przekazał nam prezes klubu Piotr Kwiatkowski. Podczas sobotniego meczu okazało się, że do zmiany ostatecznie nie doszło. Niestety przez ponad miesiąc nikt nie był łaskawy nas o tym poinformować...