17 punktów zaliczki to za mało. Klęska Artego Bydgoszcz na Węgrzech!

Ziomara Morrison była najlepszą koszykarką Artego
Ziomara Morrison była najlepszą koszykarką Artego Dariusz Bloch
Fatalny mecz Artego na Węgrzech. Bydgoszczanki przegrały z KSC Szekszard różnicą 26 punktów i odpadły z EuroCup.

KSC Szekszard - Artego Bydgoszcz 86:60 (15:10, 24:18, 23:18, 24:14)
KSC: Eldebrink 23 (5), 9 as., Bishop 17 (1), Gereben 15, Studer 8 (2), Mansare 2 oraz Dojkić 12, Balint 9 (1).
ARTEGO: Morrison 19, Międzik 12 (3), Szott-Hejmej 9 (1), Stanković 8, McBride 2 oraz Radocaj 5, Hornbuckle 5 (1), Poboży 0.

Bydgoszczanki tydzień wcześniej świetną ostatnią kwartą zapewniły sobie 17 punktów przewagi w połowie dwumeczu. W rewanżu nie zamierzały bronić zaliczki, ale od początku kontynuowały dobrą passę z końcówki w Bydgoszczy. Rewanż Artego zaczęło od bardzo dobrej defensywy i serii 6:0. Gospodynie były bezradne zwłaszcza w akcjach pod koszem. Dopiero w 5. minucie Szekszard zdobył pierwsze punkty, a Artego miało 23 pkt zaliczki w dwumeczu...

Dobry początek uśpił bydgoski zespół, który jeszcze w 1. kwarcie zaczął popełniać stratę za stratą. W 8. minucie było już 13:8 i trener Herkt musiał interweniować. W 2. kwarcie przewaga urosła do 9 pkt (25:18) i to mimo braku kluczowej podkoszowej Eriki McCall w ekipie rywalek. Artego miało tylko 40 proc. z gry do przerwy i węgierski zespół odrobił 11 punktów straty.

Najgorsze jednak miało dopiero nadejść. Gospodynie po przerwie jeszcze wzmocniły defensywę. W połowie kwarty zaliczyły serię 11:2 (w głównych rolach Eldebrink - Dojkić) i pewnym momencie prowadziły różnicą 21 punktów (57:36).

Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej kwartą, po 70 minutach dwumeczu Artego miało zaledwie punkt zapasu. Bydgoszczanki na chwilę zatrzymały ofensywę Szekszard, w pewnym momencie zredukowały straty do 12 pkt i wydawało się, że jest kontrola nad meczem. Grające z ogromną ambicją gospodynie znowu jednak niesamowicie przycisnęły. Nie do zatrzymania była Eldebrink, w 37. minucie KSC miał 23 pkt przewagi, a potem nawet 29.