Program opiera się na organizacji robót publicznych. Wynagrodzenie za tę pracę, w wysokości co najmniej 50 procent, ma być przelewane na konto Administracji Zasobów Komunalnych.
Od września do końca roku tym programem ma być objętych 20 zadłużonych. Zostaną oni wytypowani przez AZK. W pierwszym rzędzie będą to zalegający z regulowaniem czynszów przez kilka miesięcy. Jeśli program się powiedzie, będzie kontynuowany w przyszłym roku. I wówczas objętych może nim być od 70 do nawet 100 zadłużonych.
Zobacz również: Kontrapas rowerowy. Co to jest i jak z niego korzystać?
- Dajemy wędkę tym, którzy skarżyli się na to, że nie mają możliwości odpracowania długu - mówi prezydent Marek Wojtkowski (PO).
A Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta do spraw edukacji i spraw społecznych dodaje: - Ważnym założeniem tego projektu jest zwiększenie motywacji do podnoszenia kwalifikacji i aktywnego poszukiwania zatrudnienia. Zależy nam również, by uczestnicy programu wypracowali nawyk systematycznego regulowania należności czynszowych.
Koordynatorem programu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, a konkretnie Klub Integracji Społecznej. Partnerami: Administracja Zasobów Komunalnych, Powiatowy Urząd Pracy oraz włocławskie przedsiębiorstwa.
Jaka praca zostanie zaproponowana zadłużonym? Na razie wiadomo, że zajęcie zaoferuje m.in. Administracja Zasobów Komunalnych. Na zorganizowanie robót publicznych dla tej grupy mieszkańców Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku zarezerwował w tym roku 173 tysiące złotych.
