Ale forma! Świetny Anwil Włocławek rozgromił Legię Warszawa. Pierwsze punkty Bednarka

Anwil Włocławek - Legia Warszawa
Anwil Włocławek - Legia Warszawa Paweł Czarniak
Wciąż bez Chase'a Simona Anwil Włocławek zdeklasował Legię Warszawa. Bardzo dobry mecz rozegrali rezerwowi w zespole mistrza Polski.

Wideo. Trener Igor Milicić i Igor Wadowski po meczu Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 (25:23, 25:16, 31:18, 24:22)
ANWIL: Ledo 16 (5), Jones 15, 8 zb., Sulima 11 (1), Dowe 10 (1), 6 zb., 6 as., Sokołowski 7 (1) oraz Karolak 15 (3), Wroten 8, Wadowski 8 (1), Szewczyk 8 (1), Freimanis 4, Bednarek 3 (1), Piątek 0.
LEGIA: Michalak 30 (6), Milovanović 18, 7 zb., Pinder 11, 9 zb., Kowalczyk 10 (2), Matczak 1 oraz Dukes 4, Linowski 3 (1), Sadowski 0.

To był mecz pełen podtekstów: Jakub Karolak latem z Legii przeniósł się do Włocławka. Zastąpił w składzie Michała Michalaka, który w trakcie sezonu dołączył do Legii po zdobyciu mistrzostwa z Anwilem. Podobnie jak Milan Milovanović, któremu zupełnie nie udał się epizod w zespole mistrzów Polski. Duet ekswłocławian do przerwy zdobył w sumie 26 punktów dla gości.

Legia długo okupowała ostatnie miejsce w PLK, ale ostatnio ograła Polski Cukier. Także we Włocławku goście zaczęli bardzo obiecująco. Dobrze bronili i w 1. kwarcie wymusili aż 7 strat Anwil. Spod kosza punktował Milovanović, z dystansu trafiali Michalak i Kowalczyk. Właśnie Michalak trzymał Legię w grze w 2. kwarcie, gdy trzy razy w krótkim czasie trafił z dystansu.

Wtedy Legia jeszcze prowadziła 3 punktami, ale nie miała odpowiedzi na duet Ricky Ledo - Shawn Jones. Pierwszy trafiał z dystansu, drugi zbierał w ataku i fizycznie dominował nad wysokimi rywala. Ledo do przerwy uzbierał aż 16 punktów, trafiając 5 z 9 rzutów z dystansu.

Po przerwie mistrzowie Polski już dominowali: coraz lepiej bronili, zmuszając Legię do trudnych rzutów z dystansu, bardzo szybko rozgrywali swoje akcje ofensywne. Trener Igor Milicić mógł dać odetchnąć swoim gwiazdom, bo świetnie i z dużym zaangażowaniem grali zmiennicy.

Najlepsze mecze w sezonie zaliczyli Igor Wadowski - bezbłędny z gry i rzutów wolnych, Krzysztof Sulima - 5/7 z gry i Jakub Karolak - 5/10 z gry. W ostatniej minucie swoje pierwsze punkty w lidze zdobył 17-letni Oliwier Bednarek.

Wideo Trener Tane Spasev i Sebastian Kowalczyk po meczu Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0