Anwil przegrał u siebie ze Spójnią. Słaby mecz włocławian

PB
Anwil
W niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał na własnym parkiecie z PGE Spójnią Stargard 84:96. Goście aż 14 razy trafili z dystansu.

W trzeciej minucie Anwil przegrywał ze Spójnią 5:6, po czym... zdobył trzy punkty do końca pierwszej kwarty, przegrywając ją 8:24! Na początku drugiej części było jeszcze 10:27, ale później miejscowi wzięli się do pracy. M. in. dzięki „trójkom” Clarke’a (2), Lichodieja i Bookera w połowie meczu „zrobiło się” tylko 43:46.

Ta przewaga gości zmalała do zaledwie punktu (50:51)i wydawało się, że Anwil opanował już sytuację po niefortunnym początku. Goście jednak nie załamali się, ostatecznie kończąc trzecią kwartę z dość solidną zaliczką (61:71), którą jeszcze powiększyli na początku czwartej części (61:79). Odnieśli zasłużone zwycięstwo 96:84. Anwil znów wypadł słabo, okazało się, że niedawne zwycięstwo z Astorią nie było żadnym przełamaniem.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 84:96

Kwarty: 8:24, 35:22, 18:25, 23:25

Anwil: Clarke 21 (4), Moore 13 (1), Radić 11, Green 4, Sulima 3 (1) oraz Booker 19 (2), Lichodiej 5 (1), Bogucki 4, Pluta 2, Tomaszewski 2, Mielczarek 0

Spójnia: Covells Lii 28 (8), Tarrant 18 (2), Kostrzewski 9 (1), Steele 6, Śnieg 4 oraz Matczak 13 (1), Młynarski 11 (2), Gudul 7

Inne wyniki: Zastal Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia 104:58, Legia Warszawa - Trefl Sopot 78:72, Śląsk Wrocław - King Szczecin 91:73, Pszczółka Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 76:74, Hydro Truck Radom - GTK Gliwice 87:80, Stal Ostrów - Polski Cukier Toruń 85:80