Anwil Włocławek nie obronił Superpucharu Polski

Dariusz Knopik
Deishuan Booker zdobył najwięcej punktów dla Anwilu
Deishuan Booker zdobył najwięcej punktów dla Anwilu Paweł Czarniak
Anwil Włocławek przegrał z Zastalem Zielona Góra 66:75 w meczu o Superpuchar Polski rozgrywany w Kaliszu. To był oficjalny start nowego sezonu koszykarskiego w kraju.

ZASTAL - ANWIL 75:66
Kwarty: 11:18, 19:13, 18:16, 27:19.
ZASTAL: Lundberg 14 (3x3), Reynolds 9, Ponitka 7 (8 zb.), Grossele 7, Williams 6 - Bierzins 11 (1x3), Szymkiewicz 11 (1), Koszarek 8 (2x3), Put 2.
ANWIL: Booker 25 (1x3, 8 zb., 5 as.), Radić 10, Zamojski 8 (1x3), Sulima 7 (7 zb.), Green 0 - Moore 7 (1x3), Bogucki 3, Mielczarek 2, Bussey 2, Pluta 2, Lichodziej 0, Tomaszewski 0.

Pierwsza kwarta była udana w wykonaniu włocławian. Po serii 14:0 wyszli na prowadzenie 18:7. Jednak potem z każdą kolejną minutą było coraz gorzej. W drugiej kwarcie była odwrotna seria i przegrany fragment 0:10. Kolejne minuty to wyrównana walka z obu stron. O porażce Anwilu zdecydował początek czwartej kwarty przegrany 0:7. Potem pomimo starań włocławian nie udało się odwrócić losów meczu i obronić Superpucharu Polski.

To był pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie koszykarskim w Polsce. A już w czwartek pierwszy mecz w Energa Basket Lidze. Spójnia Stargard zmierzy się ze Startem Lublin. Dzień później na wyjeździe Enea Astoria Bydgoszcz zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. W sobotę Polski Cukier Toruń zagra w delegacji z GTK Gliwice. Anwil swój ligowy mecz zagra w poniedziałek, podejmując Stal Ostrów Wlkp.