Artego Bydgoszcz rozgromiło PTK Pabianice [wideo i zdjęcia]

(as)
Trener Tomasz Herkt tym razem nie musiał się denerwować o 2 punkty i mógł poświęcić sprawom szkoleniowym. Jarosław Pruss
40:2 - to wynik pierwszych 10 minut meczu... ekstraklasy koszykarek Artego Bydgoszcz - PTK Pabianice. Potem już można było szlifować taktykę i sprawdzać zmienniczki.

Artego Bydgoszcz - PTK Pabianice 85:42

Artego Bydgoszcz - PTK Pabianice 85:42 (40:2, 17:17, 12:13, 16:10)

ARTEGO: Morris 15, 3 prz., Mowlik 11 (1), 3 prz., Szott-Hejmej 10, 3 prz., McBride 8 (2), 8 as., Szczechowiak 7, 5 zb. oraz Tomiałowicz 12 (2), 3 prz., Gala 8, 5 zb., Szybała 6 (1), Kuras 4, 5 as., Jeziorna 4, Ostrowska 0, Wierzbicka 0.

PTK: Jasnowska 10 (2), 7 zb., Gajda 9, Sobczyk 7, Błaszczyk 2, Piestrzyńska 0 oraz Okulska 9, Kowalska 2, Rozwandowicz 2, Krajewska 1, Szałecka 0.

Artego dosłownie zdemolowało rywalki z Pabianic w 1. kwarcie. Zaczęło od 4:0, potem punkty dla gości zaliczyła Jasnowska, a następne 36 "oczek" zdobyły gospodynie. W 1. kwarcie bydgoszczanki trafiły 16 z 24 rzutów, wygrały zbiórki 12-8, miały 11 asyst i 9 przechwytów, za to 0 strat! PTK w tym czasie trafiło 1 z 13 rzutów, nie miało asysty, za to 11 strat.

Właściwie wtedy skończyły się emocje. Trener Tomasz Herkt zaczął korzystać z rezerwowych, dał pograć całej "12", w 4. kwarcie także juniorkom Ostrowskiej i Wierzbickiej. Wyraźnie oszczędzał McBride (15 minut, ale i tak 8 pkt. i 8 asysty), po 15 minut grały Mowlik i Szott-Hejmej. Nieco dłużej pograły wysokie Amerykanki, ale tym razem lepiej wypadła Morris.

Wygraj bilety na mecz Delecty Bydgoszcz z Halfbank Ankara [konkurs]!

Druga kwarta była wyrównana, bo spadła skuteczność rezerwowych Artego, a wzrosła zawodniczek PTK (najlepsze to Jasnowska, Gajda i Okulska), w 3. minimalnie wygrał zespół gości, ale w 4. znów Artego odskoczyło. W 36. minucie prowadziło najwyżej 80:33. Wtedy za 3 pkt. trafiła Szybała, a skuteczne były Gala i Tomiałowicz.

To piąte kolejne zwycięstwo Artego w tym sezonie, które z CCC i Wisłą prowadzi w ekstraklasie z kompletem zwycięstw.