Artego Bydgoszcz efektownie wygrywa na inaugurację BLK

Koszykarki Artego mają powody do radości po inauguracji nowego sezonu Arakdiusz Wojtasiewicz
Na inaugurację Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz wysoko zwyciężyło na wyjeździe Pszczółkę Lublin.

Kwarty: 22:15, 14:24, 6:26, 20:13
PSZCZÓŁKA: Peterson 12 (2), Szot-Hejmej 11 (3), Popović 9 (2), Degbeon 6, Labuckiene 3 (12 zb.) - Adamowicz 11 (2), Pawłowska 5 (1), Duchnowska 3 (1), Sklepowicz 2, Trzeciak 0.
ARTEGO: Miskniene 13, Evans 11, Międzik 10 (2), Kiesel (8), Rymarenko 7 - Poboży 12, O’Neill 11 (3), Michałek 6 (2), Świątkowska 0, Sobiech 0.

Inauguracja miała swoje podteksty personalne. Briana Kiesel i Kateryna Rymanenko grały w poprzednim sezonie w Lublinie. Z kolei Agnieszka Szott-Hejmej przeniosła się z Bydgoszczy do Pszczółki.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Bydgoskie koszykarki słabszy fragment zanotowały w końcówce pierwszej kwarty. Nie potrafiły zatrzymać w ataku Jovany Popović i Alexis Peterson. Ostatni fragment tej części przegrały 2:12.

Jednak w kolejnej odsłonie poprawiły obronę i zagrały skuteczniej w ofensywie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki trafieniu Karoliny Poboży i trójce Jennifer O’Neill straty Artego zmalały do 2 punktów w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Na doprowadzenie do remisu trzeba było poczekać jeszcze dwie minuty do wolnych Kiesel (22:22).

Potem obie drużyny grały kosz za kosz i nikt nie mógł wywalczyć przewagi. W końcówce znowu skutecznością błysnęła Poboży i po jej dwóch celnych rzutach bydgoszczanki schodziły na przerwę prowadząc 39:36.

W drugiej połowie koszykarki Artego dały koncert gry, szczególnie popisując się rzutami zza łuku. W trzeciej kwarcie po dwie trójki trafiły Elżbieta Międzik, Karina Michałek i O’Neill. To właśnie zdecydowało o wygranej. Podopieczne Tomasza Herkta uspokoiły się i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce straciły część wysokiej przewagi, ale wygrana nie była zagrożona.

W środę Artego podejmie Politechnikę Gdańską.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0