Artego Bydgoszcz w półfinale Tauron Basket Ligi Kobiet czeka na Energę Toruń

(as)
Elżbieta Mowlik i Darxia Morris rozstrzelały MKK, w którym wyróżniała się Emina Demirović (z piłką). Tomasz Czachorowski
Pierwszą przeszkodę w play off bydgoszczanki wzięły dość łatwo. Są zatem w najlepszej "4" Tauron Basket Ligi i czekają na półfinałowego rywala, prawdopodobnie toruńską Energę.

MKK SIEDLCE - ARTEGO BYDGOSZCZ 71:82 (21:21, 21:24, 14:20, 15:17)

MKK: Zarycka 18 (2), 5 zb., Bibrzycka 13 (1), 3 prz., Jujka 9 (1), 4 as., Brooks 8, 4 as., Koperwas 4, 6 zb. oraz Demirović 11, Mukosiej 8, Ristić 0, Cepek 0, Mołłow 0.
ARTEGO: Morris 29 (7), Carter 17, 13 zb., Mowlik 12 (4), McBride 9 (2), 10 as., 5 zb., Koc 0 oraz Gatling 10, 7 zb., Krężel 3 (1), Quinn 2, Bekasiewicz 0.

W serii do 2 zwycięstw Artego wygrało 2-0 i jest w półfinale, gdzie zmierzy się z lepszym z pary ROW Rybnik - Energa Toruń (0-1, 2. mecz we wtorek w Rybniku). W drugim półfinale Wisła Kraków zagra z CCC Polkowice.

Po pogromie w pierwszym meczu w Bydgoszczy (100:62) wydawało się, że beniaminek z Siedlec nie będzie w stanie podnieść się psychicznie i łatwo odda pole także w rewanżu. Z takim nastawieniem zaczęły chyba mecz koszykarki Artego, bo zanim dobrze się on zaczął, przegrywały 0:6, a chwilę później 3:10 i po zaledwie 3 minutach trener Tomasz Herkt zmuszony był wziąć czas.

Na szczęście jego podopieczne szybko wzięły się do roboty, a szczególnie Darxia Morris, którą śmiało można określić gwiazdą spotkania. Jej trzy "3" sprawiły, że Artego szybko zniwelowało straty do 13:11, a po czwartej było 21:18. W 2. kwarcie miejscowe znów miały lekką przewagę. Tylko po akcji Quinn było 21:23, kolejne prowadzenie bydgoszczanki objęły dopiero w 19. min, gdy trafiła... Morris. Amerykanka do przerwy zdobyła aż 21 punktów, 5 razy trafiając z dystansu (w sumie 7/13).

Jeszcze na początku 3. kwarty po 6 pkt. z rzędu Bibrzyckiej siedlecki zespół wierzył w powrót do Artego Areny na mecz nr 3 (było 48:47), ale bydgoszczanki szybko wybiły mu to z głowy. Strzelecko odblokowała się McBride (0 pkt. do przerwy), a pod koszami zaczęła rządzić Carter (kolejne double-double, choć do przerwy 4 pkt.). Ta dwójka w 3. odsłonie zdobyła aż 17 pkt., wyprowadzając Artego na wyraźne prowadzenie.

Więcej o meczu, statystyki, wypowiedzi, inne wyniki i terminy kolejnych spotkań Artego w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej". Zapraszamy do lektury!