Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Beata Gurbin, Polska 2050: - Rada Miejska Grudziądza wymaga odświeżenia, nowego tlenu, nowych ludzi

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Beata Gurbin, liderka Polski 2050 w Grudziądzu: - Nie deklarujemy żadnych koalicji, ani też, że będziemy do wyborów szli sami. Czas do ogłaszania takich decyzji jest jeszcze odległy.
Beata Gurbin, liderka Polski 2050 w Grudziądzu: - Nie deklarujemy żadnych koalicji, ani też, że będziemy do wyborów szli sami. Czas do ogłaszania takich decyzji jest jeszcze odległy. Fot. Piotr Bilski
Polska 2050, na fali sukcesu "Trzeciej Drogi" w wyborach parlamentarnych, chce rozbudować swoje struktury w Grudziądzu. To początek przygotowań do wyborów samorządowych. - Wprowadzamy świeżość, którą chcielibyśmy wprowadzić także do rady miasta - mówi Beata Gurbin, liderka Polski 2050 w mieście.

Polska 2050, w koalicji z PSL-em jako "Trzecia droga" w wyborach parlamentarnych odniosła duży sukces: wprowadziła do Sejmu 65 posłów.

- My, jak już widać po tym nowym rządzie, wprowadzamy świeżość, którą chcielibyśmy wprowadzić także do rady miasta - mówi Beata Gurbin, liderka Polski 2050.

"Pół sesji rady miasta mija na rzeczach, które nie są konstruktywne dla Grudziądza"

W radzie miejskiej Grudziądza Polska 2050 ma dwoje radnych (to Aleksandra Drozdecka i Maciej Gburczyk), którzy do samorządu weszli z listy Sojuszu Obywatelski Grudziądz. Pozostali w tym klubie mimo że "po drodze" przybrali barwy ugrupowania Szymona Hołowni.

- Nasi radni pierwszej kadencji już wnieśli świeżość, nową politykę do rady miasta. A ta rada miasta wymaga odświeżenia, nowego tlenu, nowego powietrza, nowych ludzi, tak, abyśmy zajmowali się sprawami grudziądzkimi, a nie wojną polsko-polską, którą mamy w zasadzie na każdej sesji. Połowa sesji polega zwykle na tym, że jedno środowisko obrzuca błotem drugie. I pół sesji mija na rzeczach, które nie są konstruktywne dla naszego miasta. A my chcemy się zająć tylko sprawami lokalnymi i naszych mieszkańców - mówi Beata Gurbin.

- Uważam, że te dysputy polityczne, które przedłużają nam sesje do kilku godzin, czasami są wręcz niesmaczne - mówi Aleksandra Drozdecka. Podkreśla, że radni powinni więcej czasu poświęcać sprawom bezpośrednio dotyczącym mieszkańców.

Polska 2050 w Grudziądzu przygotowuje się do wyborów samorządowych

Na fali sukcesu w wyborach parlamentarnych, Polska 2050 rozpoczyna już przygotowania do wyborów samorządowych, które odbędą się wiosną przyszłego roku. Zaczyna od poszukiwania kadr.

- Jako Polska 2050 jesteśmy młodą partią, dlatego będziemy rozwijać swoje struktury. Mieszkańców, którzy utożsamiają się z naszym DNA, zapraszamy do współpracy. W Grudziądzu jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą działać i bardzo byśmy chcieli, aby chcieli działać w ramach Polski 2050 - mówi Beata Gurbin. - My chcemy - nie ukrywamy tego - mieć w radzie miasta jak najbardziej liczną reprezentację, bo tak jak widzicie w Sejmie, bytność tam "Trzeciej drogi" daje Polakom wielką nadzieję. My na podstawie tego sukcesu, z tymi samymi ideałami, chcemy zrobić w Grudziądzu bardzo dobry wynik i już się do tego przygotowujemy.

- Potrzebujemy ludzi kreatywnych, potrzebujemy ludzi z pasją, a takich jest bardzo wielu. Bardzo byłoby nam miło gdybyście byli razem z nami. Robimy wiele ciekawych rzeczy w Grudziądzu - zachęca Maciej Gburczyk.

Czy nie obawiają się, że zwabieni sukcesem Polski 2050 w wyborach parlamentarnych, teraz dołączyć do ugrupowania będą chcieli nieodpowiedni ludzie? - Mamy swoje sposoby, aby oddzielić ziarno od plew - mówi Beata Gurbin.

Czy to będzie koniec współpracy z Sojuszem Obywatelski Grudziądz?

W ostatnich wyborach samorządowych, obecni działacze Polski 2050 startowali z listy Sojuszu Obywatelski Grudziądz, którego kandydatem na prezydenta Grudziądza był Maciej Glamowski. Czy rozwój struktur Polski 2050 oznacza koniec tej koalicji? I poparcia dla Macieja Glamowskiego?

- W aktualnym stanie pracuje się nam bardzo dobrze, ale czujemy duży potencjał Polski 2050, który cały czas wzrasta - mówi Maciej Gburczyk

- Nie deklarujemy żadnych koalicji, ani też, że będziemy do wyborów szli sami, bo czas do ogłaszania takich decyzji jest jeszcze odległy. Są pewne rozmowy w trakcie, ale nie jest to jeszcze czas, aby o tym mówić - odpowiada Beata Gurbin. I dodaje: - Maciej Glamowski jest prezydentem, z którym nam się bardzo dobrze współpracuje, nasze relacje są bardzo dobre. I tyle możemy powiedzieć na tę chwilę.

Wyborczy wynik Polski 2050 w Grudziądzu i regionie

W niedawnych wyborach parlamentarnych "Trzecia droga", czyli koalicja Polski 2050 i PSL:

  • zdobyła w kraju 14,40 proc. głosów i do parlamentu wprowadziła 65 posłów.
  • W Grudziądzu kandydatki i kandydaci "Trzeciej Drogi" zdobyli 14,03 proc.,
  • a w całym okręgu wyborczym 15,38 proc. wszystkich głosów.
  • Beata Gurbin w Grudziądzu otrzymała 3442 głosy, a w okręgu 8381 głosów.

W naszym okręgu wyborczym "Trzecia droga" ma dwóch posłów: Zbigniewa Sosnowskiego oraz Marcina Skonieczkę.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska