https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

BKS Visła Bydgoszcz po spadku z Plus Ligi. Nowe informacje

Dariusz Knopik
Spadek BKS Visła z Plus Ligi został przesądzony. W przyszłym sezonie bydgoszczanie zagrają w I lidze
Spadek BKS Visła z Plus Ligi został przesądzony. W przyszłym sezonie bydgoszczanie zagrają w I lidze Dariusz Bloch
W niedzielny wieczór przesądzony został spadek BKS Visła Bydgoszcz z Plus Ligi. Co dalej z zespołem - takie pytanie zadają sobie kibice? Odpowiada prezes klubu Wojciech Jurkiewicz.

Porażka 2:3 z Cuprum Lubin w niedzielny wieczór przesądziła o spadku BKS Visła z Plus Ligi. Zapytaliśmy Wojciecha Jurkiewicza, prezesa bydgoskiego klubu co dalej?

- Niestety, wydarzyło się to czego chcieliśmy uniknąć - mówi szef BKS Visła. - Walczyliśmy, ale rywale sportowo okazali się lepsi. To nie jest nic przyjemnego dla nas wszystkich. Teraz przeżywamy ciężkie chwile, ale już myślimy o przyszłości. Nie będzie rozpatrywania i rozdrapywania tego, co się wydarzyło. Chcemy myśleć pozytywnie o lepszych czasach i jak najszybszym powrocie do elity. Już zaczynamy rozmowy z wszystkimi naszymi partnerami. Mamy pomysły co zrobić i jak, by za rok znowu być w Plus Lidze. Chcemy ich do nich przekonać. Nie wyznaczamy sobie żadnych terminów, ale chcemy jak najszybciej doprowadzić do spotkań i rozmów. Następnie spotkamy się z całym zespołem i sztabem trenerskim, by im przedstawić plan powrotu do elity - przekonuje prezes Jurkiewicz.

- Chcę przypomnieć, że kiedy przejmowaliśmy spółkę mówiliśmy, że to jest projekt długofalowy, by znowu Bydgoszcz liczyła się w męskiej siatkówce - podkreśla prezes BKS Visła. - Zdawaliśmy sobie sprawę i głośno o tym mówiliśmy, że może się tak zdarzyć, iż nie uda się nam obronić Plus Ligi, ale też podkreślaliśmy, że będziemy chcieli jak najszybciej wrócić do elity. I to się teraz dzieje. Ważne dla nas było, by stać się wiarygodnymi dla naszych partnerów. Na tym polu jest dużo lepiej niż było. Pomimo że nasz los został przesądzony, to nie zwiesimy głów, tylko będziemy chcieli się w trzech ostatnich meczach pokazać z jak najlepszej strony. Nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Chcemy żeby nas zapamiętano z jak najlepszej strony, jako ekipę, która mimo spadku, do końca walczyła z honorem o jak najlepsze wyniki. Tego będziemy wymagali od zawodników. Chcę zapewnić kibiców, że jeśli tylko będą wspólne ustalenia naszych partnerów i nas co do nowego sezonu, to od razu ich o tym poinformujemy. Odbudujemy bydgoską męską siatkówkę i wrócimy do Plus Ligi - zapewnia szef bydgoskiego klubu.

Przypomnijmy, że bydgoski zespół występował w elicie nieprzerwanie do 2006 roku. Najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w sezonie 2012/13. Zespół też trzykrotnie zajmował piątą lokatę.

Od jesieni kibiców czekać będą mecze w pierwszej lidze. Na tym szczeblu rozgrywek także występuje 14 drużyn. Aby znaleźć się w Plus Lidze trzeba zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc i spełnić wymogi licencyjne Polskiej Ligi Siatkówki.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Niech chłopaki klepią piłką w 1 lidze dla zdrowotności ani kibiców za wielu ani sponsorów po prostu sztuczny twór jeśli ktoś chce się bawić to niech się bawi za swoje.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska