Brzoza ścięta w Chojnicach

Tekst i fot. (olo)
Chojniczanka pokonała 4:0 Brzozę Kleszczewo i przy remisie Żuław z Wierzycą, awansowała na drugie miejsce w klasie okręgowej.

Kolejarz rozgromił Pogoń Smętowo aż 9:2.

Tylko do przerwy Chojniczanka nie mogła znaleźć sposobu na rozmontowanie obrony Brzozy Kleszczewo. Mimo kilku dobrych akcji, szczególnie prawą stroną, chojniczanie nie potrafili zdobyć gola. Dobre sytuacje mieli Andrzej Borowski, Krzysztof Gierszewski i Adam Błaszczak. Dobrą partię rozgrywał szczególnie Tomasz Pestka, ale nie znalazł ani razu w polu karnym Andrzeja Borowskiego i do przerwy było tylko 0:0.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części Tomasz Pestka strzelił pierwszą bramkę w tym meczu. W 57 min głową podwyższył Andrzej Borowski. Kolejne bramki wpadły w samej końcówce. Najpierw w 88 minucie Borowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Przemysław Lorbiecki.

W meczu na szczycie Żuławy zremisowały bezbramkowo z Wierzycą Starogard Gdański i dzięki temu Chojniczanka awansowała w tabeli na drugie miejsce. Do lidera ze Starogardu Gdańskiego chojniczanie tracą już tylko dwa punkty.

Aż dziewięć bramek zdobył z Pogonią Smętowo Kolejarz. Warto dodać, że dziewięć bramek Kolejarz strzelił ... w pierwszych dwunastu kolejkach.