MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa Miejskiej Hali Targowej w Grudziądzu będzie trwała dłużej niż planowano. Na jakim etapie są prace? Zobaczcie zdjęcia

Piotr Bilski
Piotr Bilski
Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Stoi już pierwszy segment nowej Miejskiej Hali Targowej w Grudziądzu. Zgodnie z projektem powstać mają dwa bliźniacze, połączone zadaszeniem. Zobacz więcej zdjęć >>>>
Stoi już pierwszy segment nowej Miejskiej Hali Targowej w Grudziądzu. Zgodnie z projektem powstać mają dwa bliźniacze, połączone zadaszeniem. Zobacz więcej zdjęć >>>>Piotr Bilski
Zaglądamy na plac budowy Miejskiej Hali Targowej w Grudziądzu. Już wiadomo, że jej budowa będzie trwała dłużej niż pierwotnie zakładano. Kiedy rozpocznie się tutaj handel?

Powstaje nowa Miejska Hala Targowa w Grudziądzu

Trwają prace na terenie giełdy hurtowej przy ul. Łyskowskiego w Grudziądzu. Powstaje tutaj obiekt, który zapewnić ma możliwość prowadzenia handlu w cywilizowanych warunkach.

O tym, że wcześniej o cywilizowanych warunkach mówić nie można było, przekonywać nie trzeba, ani przedsiębiorców prowadzących tutaj hurtową sprzedaż artykułów spożywczych, ani osób, które właśnie tutaj zaopatrywały swoje sklepy i stragany.

Budowa nowego obiektu, wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą, m.in. drogową, trwa od 11. miesięcy. Zgodnie z pierwotną umową miała się zakończyć po 13. miesiącach, czyli w końcu czerwca. Tak się jednak nie stanie. Miasto podpisało z wykonawcą aneks, zgodnie z którym termin zakończenia prac to koniec sierpnia.

Na placu budowy stoi już segment nowej Miejskiej Hali Targowej. Zgodnie z projektem:

  • Segment ten ma mieć wymiar ok. 30 m na 75 m i wysokość około 6 metrów.

  • Segmenty jest jednokondygnacyjny,

  • Hala ma konstrukcję stalową, wykończoną płytami warstwowymi.

Docelowo na cały obiekt złożą się dwa takie segmenty, które będą połączone zadaszonym przejazdem. Tak przygotowana jest dokumentacja, jednak w realizowanym teraz, pierwszym etapie inwestycji budowany jest jeden z dwóch zaprojektowanych segmentów. Drugi segment będzie budowany w miarę możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.

O budowie hali targowej w Grudziądzu pisaliśmy m.in,:

Budują halę targową oraz drogi dojazdowe

Przypomnijmy, że umowy na budowę hali targowej z miejscami parkingowymi i infrastrukturą, wykonanie drogi łączącej ulicę Karabinierów z Łyskowskiego z rondem, a także na nadzór inwestorski nad tymi inwestycjami podpisano 30 maja ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Prace rozpoczęto od zdemontowania dawnych pawilonów handlowych oraz rozbiórki budynków i innych elementów kolidujących z inwestycją.

Znaczna część tej inwestycji to budowa instalacji, m.in. odwodnienia terenu ze zbiornikami retencyjnymi oraz układem odprowadzającym deszczówkę, kanalizacji sanitarnej z przepompownią, wewnętrznej sieci wodociągowej, sieci elektrycznej w budynku oraz oświetlenia terenu.

Wykonawca ma także zagospodarować teren wokół hali budując nowy układ komunikacyjny z drogą pożarową, parkingami i elementami zieleni.

W ramach tej samej inwestycji budowana jest droga łącząca ul. Łyskowskiego z ul. Karabinierów wraz z wjazdem na teren targowiska. O postępie tych prac informowaliśmy TUTAJ.

Teren całej inwestycji, obejmuje łącznie ponad 4 hektary .

Wartość tej inwestycji - budowy hali i infrastruktury drogowej - to ponad 25 milionów złotych. Jest ona dofinansowana z "Polskiego Ładu" kwotą ponad 22 mln zł.

Dzieje się w Grudziądzu:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska