Budowlani Toruń pokonali faworyzowaną Wisłę Kraków

Po ostatnim ataku Agnieszki Sikorskiej torunianki odtańczyły taniec radości
Po ostatnim ataku Agnieszki Sikorskiej torunianki odtańczyły taniec radości Sławomir Wojciechowski
Pierwszy mecz drugiego dnia turnieju mistrzów w Świeciu zakończył się dość niespodziewanie szybkim, ale w pełni zasłużonym zwycięstwem Budowlanych Toruń.

Budowlani Toruń - Wisła Kraków

Budowlani Budlex Toruń - AGH Galeco Wisła Kraków 3:0 (28:26, 25:19, 25:23)
Budowlani: Łubis, Sikorska, Lewandowska, Goździewicz, Wiśniewska, Sobczak, Kolanowska (l) oraz Kowalska.
Wisła: Szady, Jagodzińska, Stojek, Pytel, Rusinek, Biernatek, Tokarczyk (l) oraz Surma, Guzikiewicz.

Niedzielny trening torunianek w sali sportowej Gimnazjum nr 3 przyniósł korzyści. Czuły się one znacznie pewniej niż rywalki. Podopieczne Mariusza Soji zagrały znakomite zawody. Potrafiły przeczekać trudne momenty. I zatrzymywać ataki Sandry Biernatek i Magdaleny Jagodzińskiej. W 1. secie obroniły piłkę setową i wygrały go na przewagi. W partii nr 2 Wisła prowadziła już 8:2, ale budowlane dość szybko odrobiły straty. A potem objęły prowadzenie i wygrały seta pewnie do 19.
Trzeci set to walka punkt za punkt, ale cały czas na prowadzeniu były siatkarki z Torunia. Dwa razy udawało im się odskoczyć na trzy "oczka", ale krakowianki doprowadzały do remisu. Przy remisie 20:20 Wisła za sprawą Magdaleny Jagodzińskiej objęła na chwilę prowadzenie. Jednak w kluczowym momencie dwa punkty z rzędu zdobyła blokiem i atakiem Marta Wiśniewska, a kropkę nad "i" postawiły udanymi atakami Ania Lewandowska i Agnieszka Sikorska. A potem była wielka radość w zespole z Torunia.