Budowlani trzeci w Policach, a Joker czwarty

Siatkarki z Torunia zajęły w Policach 3. miejsce za Zawiszą Sulechów i ŁKS-em Łódź Sławomir Wojciechowski
Roltex Zawisza Sulechów triumfował w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Polickiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej, który odbył się w weekend w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

W turnieju oprócz drugoligowego PSPS Chemik Police zagrali przedstawiciele I ligi kobiet: Budowlani Volley Toruń, Joker Mekro Świecie, Roltex Zawisza Sulechów i ŁKS Commercecon Łódź. Jak już informowaliśmy turniej w Policach rozpoczął się w czwartek w Toruniu, gdzie Budowlani pokonali awansem Jokera Mekro 3:0.
Na polickim parkiecie torunianki także zaprezentowały się lepiej. Na początek w sobotę Budowlani po trudnym meczu pokonali Chemika 3:2 (21:25, 25:23, 25:19, 22:25, 15:10). Później siatkarki z Torunia zmierzyły się z faworytem I ligi w nadchodzącym sezonie, czyli Roltex Zawisza Sulechów. Przegrały 0:3, ale w 2. i 3. secie wynik był sprawą otwartą do samego końca. Sulechowianki wygrały je do 23 i 25.

W niedzielę podopieczne Mariusza Soi zmierzyły się z ŁKS-em Łódź, z którym miały już okazję zagrać sparing w tym okresie przygotowawczym (wygrały 4:2). Tym razem łodzianki zagrały w optymalnym zestawieniu. Mecz, który praktycznie decydował o 2. miejscu, by emocjonujący. ŁKS Commercecon pokonał Budowlanych Volley 3:2. Pierwsze dwa sety to dominacja zawodniczek z Łodzi, które wygrały do 14 i 19. W trzecim też początkowo prowadziły łodzianki (9:4), ale dobra gra Roksany Brzóski sprawiła, że losy wyniku się odwróciły. Torunianki w 3. partii zwyciężyły do 21. Set nr 4 był najbardziej zacięty. ŁKS prowadził jeszcze 20:19, lecz w końcówce więcej zimnej krwi zachowały torunianki wygrywając do 23. Tie-break do zmiany stron był wyrównany. Potem koncert gry zaczęły zawodniczki z Łodzi, które wygrały ostatecznie 15:9. Budowlani Volley w Policach zajęli 3. miejsce.

Wygrana na pożegnanie

Gorzej w Policach wiodło się Jokerowi Mekro, który zdołał wygrać tylko jedno spotkanie. Podopieczne Mariusza Bujka ograły na koniec turnieju gospodynie 3:0. Wcześniej Joker uległ Zawiszy Sulechów 0:3 i ŁKS-owi Łódź 1:3. W tym drugim meczu wynik mógł być lepszy, bo w 2. secie przegranym 32:34 świecianki miały piłki setowe w górze. Zamiast przegrywać 0:2 mógł być remis 1:1. Z kolei w pojedynku z faworyzowanym Zawiszą jokerki w pierwszych dwóch setach przestraszyły się rywalek. W 3. odsłonie zagrały już dobrze. Przegrały ją na przewagi do 26.
Turniej w Policach wygrał zgodnie z przewidywaniami Roltex Zawisza, który odniósł komplet zwycięstw. W decydującym spotkaniu podopieczne Marka Mierzwińskiego pokonały ŁKS 3:1 (25:16, 25:22, 17:25, 25:20).

Wyniki: Budowlani Volley Toruń - Joker Mekro Świecie 3:0 (19, 16, 21), PSPS Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (-25, 14, -16, -21), Zawisza - Joker 3:0 (12, 19, 26), Budowlani - Chemik 3:2 (-21, 23, -19, -22, 10), ŁKS - Joker 3:1 (19, 32, -23, 21), Budowlani - Zawisza 0:3 (-17, -23, -25), Zawisza - Chemik 3:1 (-15, 24, 15, 18), Budowlani - ŁKS 2:3 (-18, -17, 23, 21, 9), Chemik - Joker 3:0, Zawisza - ŁKS 3:1 (16, 22, -17, 20).

1. Roltex Zawisza Sulechów 4 12 12:2
2. ŁKS Commercecon Łódź 4 8 10:6
3. Budowlani Toruń 4 6 8:8
4. Joker Mekro Świecie 4 3 4:9
5. PSPS Chemik Police 4 1 4:12