Wyższa Szkoła Gospodarki rozpoczęła właśnie współpracę z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej. Do tej pory pochwalić się nią mogły tylko największe polskie uniwersytety, m.in. Uniwersytet Warszawski i Gdański.
- Pomysł naszego współdziałania narodził się całkowicie przypadkowo. Spotkaliśmy się z pracownikami ośrodka na jednej z konferencji. Niedługo później dostaliśmy od nich zaproszenie do współpracy - wspomina Agnieszka Wierzbicka, zastępczyni dyrektora Ośrodka Nowych Technologii Edukacyjnych działającego przy WSG. - Oczywiście bez wahania się zdecydowaliśmy. Nie ma w końcu nic lepszego dla studentów niż nauka przez praktykę, tym bardziej że Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennych szkoli pracowników socjalnych z całej Polski - dorzuca.
Od tej pory studenci resocjalizacji razem z wykładowcami będą więc jeździć na praktyczne zajęcia i specjalistyczne szkolenia do centralnego ośrodka, który znajduje się w Kaliszu. - Myślimy również o zorganizowaniu staży i praktyk - przyznaje Agnieszka Wierzbicka
Uczelnia wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Więziennego planują wprowadzić zmiany w obowiązującym do tej pory programie studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych z resocjalizacji i pomocy społecznej. - Tu również główny nacisk położymy na praktykę, bo jest ona dużo lepszą nauczycielką niż ślęczenie nad książkami. Mam nadzieję, że zmiany te uda nam się wprowadzić w życie już od października - stwierdza Wierzbicka.
Na współpracy skorzystają również pracownicy kaliskiego ośrodka. - Mamy spore doświadczenie w e-learningu, czyli nauce przez internet. Zgodziliśmy się nim podzielić - zapowiada dyrektorka. - Stworzymy dla pracowników projekt takich zdalnych zajęć i przeszkolimy ich w zakresie e-learningu - dorzuca.