Bydgoszczanie pokonali mistrzów! Zawisza - Legia Warszawa 3:1!!! [zdjęcia, wideo]

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1.
Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1. Fot. Paweł Skraba
Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zagrali świetny mecz i pokonali aktualnych mistrzów Polski. Dwa gole strzelił Wahan Geworgian, a jednego Luis Carlos.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa

To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo z rzędu niebiesko-czarnych. Po wpadce z Koroną Kielce podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali trzech ostatnich mistrzów Polski. Najpierw zwyciężyli na własnym boisku z Wisłą Kraków. Później zdobyli trzy punkty we Wrocławiu, a dziś pokonali Legię.

Zapis relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa na żywo
Dzisiejszy mecz rozpoczął się doskonale dla Zawiszy. Już w 6. minucie Wahan Geworgian wykorzystał błąd Jakuba Rzeźniczaka, minął Wojciecha Skabę i strzelił gola dla Zawiszy. Legioniści do wyrównania doprowadzili kwadrans później. Igor Lewczuk sfaulował Jakuba Wawrzyniaka tuż przed polem karnym bydgoskiego zespołu. Świetnym strzałem popisał się Pinto. W dalszej części pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie kolejne okazje do zdobycia bramek.

Po zmianie stron miejscowi kibice oszaleli z radości. W 47. minucie znów zaspali obrońcy Legii, błąd popełnił także Skaba i Geworgian po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Nieco później świetne dośrodkowanie Igora Lewczuka na bramkę zamienił Luis Carlos.

Później trwała wyrównana gra. Zawisza nie cofnął się i grał bez kompleksów z wyżej notowanym rywalem. Legioniści sprawiali momentami wrażenie sparaliżowanych i brakowało im dokładności.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1
ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Strąk, Ziajka - Goulon (72. Dudek), Drygas - Wójcicki, Masłowski, Carlos - Geworgian (88. Petasz).
LEGIA: Skaba - Bereszyński, Rzeźniczak, Junior, Wawrzyniak, Jodłowiec, Brzyski, Furman (60. Vrdoljak), Pinto, Kucharczyk (60. Ojamaa), Dwaliszwili.

Szersza relacja w czwartkowej "Gazecie Pomorskiej".